TOP promo
 

reklama

reklama

Jurgita Valentaitė   
2008 12 01, 00:00
KULTŪRA. Šią savaitę: teatras, teatras ir F. Latėnas
Savaitraštis Nr. 48 (90), 2008 12 01

Vs nuotr.Gruodžio pirmąją savaitę Jus džiugins platus įvairių spektaklių pasirinkimas, kuriuos paįvairins ir Fausto Latėno koncertas.

Gruodžio 1 d. (pirmadienį) 19 val. Lietuvos rusų dramos teatre Vilniuje išvysite spektaklį „Boeing Boeing“ – tai viena iš XX amžiaus antrosios pusės prancūzų teatro legendų. Pirmąsyk ši Marko Kamolečio (Marc Camoletti) pjesė buvo pastatyta dar 1960 metais Paryžiuje ir, susilaukusi milžiniško populiarumo, tapo vienu iš simbolių, iliustruojančių to laikmečio prancūziškąją teatro kultūrą.

Neregėtą sėkmę įrodo tai, kad po premjeros Paryžiuje komedija „Boeing Boeing“ su vienintele neilga pertrauka buvo rodoma 44 metus. Kasdien!

Gruodžio 2 d. (antradienį)  18.30 val Vilniaus rotušėje vyks Fausto Latėno CD pristatymo vakaras.

Jame dalyvauja: pianistė Indrė Baikštytė (Keturi preliudai fortepijonui); pianistė Dalia Balsytė, smuikininkas Martynas Švėgžda von Bekker, violončelininkas Albertas Šivickis (Fortepijoninis trio „Žvilgsnis pro aštunto aukšto langą“); saksofonininkas Petras Vyšniauskas, pianistė Lina Šatkutė (Rondo sonata saksofonui ir fortepijonui); styginių kvartetas ARTVIO – Ingrida Rupaitė, Kristijonas Venslovas, Tomas Petrikis, Povilas Jacunskas (Pjesė styginių kvartetui „...in extremis...“).

Gruodžio 3 d. (trečiadienį) 18 val. Kauno valstybiniame dramos teatre  Gintaras Varnas rodo spektaklį „Dekalogas“ .

„Kas bendra tarp „Utopijos“ ir „Dekalogo“? Man atrodo, siekiamybė ir neįmanomybė. Kiekvienas Dekalogas scenoje bus netobulas ir utopiškas, tai bus tik jo versija. O šis MŪSŲ DEKALOGAS panašėja į lietuvišką nuodėmių miestą (o gal greičiau į kiemą).

Ką gi – tokia versija. O kitas versijas, tikimės, sukurs ir kitąmet parodys ir kelios jaunų aktorių studentų trupės iš įvairių Europos šalių,“ – pasakojo režisierius.

Gruodžio 4 d. (ketvirtadienį) 20 val. Vilniaus „Siemens“ arenoje galėsite išgirsti  „Whitesnake“. World tour 2008 „Good to be bad“.

Tikriausiai ant piršų galima būtų suskaičiuoti žmones, kurie nežinotu grupės „Whitesnake“ hitų. Greitai besikeičiančių tendencijų ir trumpalaikių madų pasaulyje „Whitesnake“ yra viena iš išimčių – patikimi roko atlikėjai, kurie niekada neprarado savo reikšmės ir jų artistiškumas iki šiol nesumažėjo.

Dar daugiau, „Whitesnake“ šiais laikais yra dar dinamiškesni nei anksčiau; vieninga grupė susideda iš muzikantų, vedamų lyderio vokalisto David‘o Coverdale‘o, sujungiančio senuosius ir naujuosius entuziastingus fanus.

Gruodžio 5 d. (penktadienį) 18 val. Jonavos kultūros centre spektaklio „Hamletas“ premjera. Oskaras Koršunovas mėgsta sakyti, kad šiuolaikinę dramaturgiją jis stengiasi režisuoti kaip klasikinę, o klasiką – taip, lyg tai būtų šiuolaikinė dramaturgija. Hamletas irgi nebus istorinis spektaklis, atkuriantis praeities epochų alsavimą.

Garsioji Shakespeare'o pjesė turėtų padėti užčiuopti ir išreikšti dabarties, paties režisieriaus kartos dvasią.

Gruodžio 6 d. (šeštadienį) 18 val. Lietuvos rusų dramos teatre Vilniuje  spektaklis „Viskas tau, mano meile“. Spektaklyje - įprastos šeimos gyvenimas. Ji dešimtmečiais dangstosi gero tono normomis.

Nebepastebi žmogaus, kuris gyvena šalia. Į jį pradeda žiūrėti kaip į interjero detalę. Šioje šeimoje žmonės gyvena ilgai, taip ilgai, pakeisdami meilę į gerbuvį. Jie keičia meilę į turtus, kuriuos įgyja per tuos metus. Tačiau gyvendami šalia, nustoja gilintis ne tik į kito, bet ir į savo jausmus, savo vidinį pasaulį.

Šie žmonės net intymiausiomis akimirkomis nesako vienas kitam „meile mano“, o kreipiasi vienas į kitą vardais. Ir į šį visapusiškai apgalvotą pasaulį įsiveržia du avantiūristai, kurių vienintelis gyventimo tikslas – taip pat vien tik pinigai.

Būtent tada metų metus kurtas šeimos pasaulis atveria visas savo pažeidžiamiausias vietas. Jei nors vienas, vienintelis žiūrovas, stebėjęs šios šeimos gyvenimą, pamąstys: „kodėl aš taip nugyvenau savo gyvenimą?“ – aš kaip spektaklio statytojas būsiu pasiekęs tikslą.

Gruodžio 7 d. (sekmadienį) 18 val. Kauno valstybiniame dramos teatre galima bus pamatyti spektaklį „Sudužusių širdžių namai“. B. Shaw „Sudužusių širdžių namai” paties autoriaus įvardinta kaip rusiško stiliaus pjese.

Kaip ir A. Čechovo pjesių veikėjams „geriant arbatą, dužta jų likimai”, taip ir B. Shaw pjesėje savaitgaliui į Šatoverio suvažiavę seniai nesimatę giminės ir svečiai „sudaužo savo širdis”, - išsprendžia savo likimų esmines problemas.

Nors veiksmas vyksta Pirmo pasaulinio karo išvakarėse, tačiau pjesės veikėjų asmeninės dramos yra amžinos ir aktualios iki dabar.

Į viršų

Verslosavaite.lt

 

  
 

Komentuoti
Vardas:
Komentaras:

Neburnok
Apsaugos kodas:* Code

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai:

 

reklama

K2 zodz grand

apklausa

Ar šią vasarą atostogavote?
 
Ar per pastaruosius metus kilo jūsų darbo užmokestis?
 

reklama

reklama