TOP promo
 

reklama

reklama

Aistė Liudvinaitytė   
2008 05 06, 00:00
Prekiautojai interneto domenais: laukiantys savo šanso

Vs nuotr.Kiekvieną savaitę domenų su .lt galūne užregistruojama virš 500. Perpardavinėtojai juos perka tikėdamiesi ateityje parduoti už žymiai didesnę kainą.

Atpigę domenai sukėlė pirkėjų aktyvuma

IT ir interneto paslaugų UAB „Informacijos alėja“ direktorius Remigijus Laurutis teigė, kad šiuo metu domenų prekyba klesti.

„Šiuo metu domenai atpigo iki 30 litų (2005 metais jų kaina buvo apie 200 litų), todėl privatūs asmenys perka įvairiausius laisvus vardus, pavyzdžiui, Visoslovos.lt, Kaminai.lt, Drugelis.lt ir pan., - Verslosavaite.lt sakė R. Laurutis. – Pas mus per dieną nuperkama iki 10 domenų. Iš to, kokie vardai užsakomi, matosi, kad dauguma jų tikisi, jog kas nors ateityje juo susidomės ir nupirks už didesnę sumą“.

„Lietuviškus“ domenus administruojančios Domreg.lt grupės vadovas Tomas Mackus teigė, kad 29 proc. užsakovų būna fiziniai asmenys, o 71 proc. – juridiniai.

Lietuvoje – 76 000 .lt domenų

Lietuvoje yra žmonių, kurie turi ir kelis šimtus domenų.

„Yra dešimtys užsakovų, tiek fizinių, tiek juridinių asmenų, kurie turi kelias dešimtis įkurtų .lt domenų. Yra ir keletas užsakovų, kurie turi kelis šimtus .lt domenų“, - sakė T. Mackus.

KTU Informacinių technologijų plėtros instituto duomenimis, Lietuvoje šiuo metu yra įkurta beveik 76 000 .lt domenų. Praeitais metais buvo atlikta daugiau kaip 2 000 domenų užsakovo keitimų.

„Kiek iš šio skaičiaus buvo atvejų, kai buvo parduotos turtinės teisės į domeną – neaišku, nes užsakovai keičiasi ir vykdant įmonių reorganizavimus“, - teigė T. Mackus.

Weblog.lt – 10 000 eurų

„Vienas mūsų klientas nupirko .lt domeną už 10 000 litų, - teigė R. Laurutis. - Šiuo metu mūsų klientai pardavinėja domenus ir po 10 000 eurų. Tačiau tokios didelės kainos – retas dalykas. Dažnai už .lt domeną prašoma iki 1000 litų“.

Žinomiausias ir, kaip ekspertai teigia, brangiausiai parduodamas .lt domenas Lietuvoje – Weblog.lt.

Jo savininkas Vytautas Vakrina teigė, kad susilaukia pirkėjų susidomėjimo.

„Tokios kainos pasiūlymas buvo savotiškas rinkos tyrimas, - Verslosavaite.lt teigė V. Vakrina. – Susidomėjimo sulaukėme, bet tikriausiai Weblog.lt rinkos kaina dar neužaugo iki 10 000 eurų“.

Iš įmonių norima pasipelnyti

„Domenų perpardavinėjimo verslas mums nepatinka, jis nesąžiningas. Tai tiesiog spekuliacija, ypač, kai spekuliuojama įmonių vardais, - sakė R. Laurutis. – Pavyzdžiui, žmogus įsteigia įmonę, o kas nors kitas pirmas užregistruoja jos vardą internete. Įmonė, jei nori turėti šį domeną, turi sumokėti tam tikrą išpirką. Tai nesąžininga, bet legalu“.

„Devyžis ir partneriai WILL“ advokatas Andrius Iškauskas teigė, kad Lietuvoje sparčiai daugėja įmonių, kurių domenai dėl vienų ar kitų priežasčių yra užimti.

„Dauguma įmonių vengia bylinėtis su tokiais asmenimis, kurie išsiperka įmonės ar produkto pavadinimo domenus, nes joms bylinėjimosi kaštai yra per dideli“, - teigė A. Iškauskas.

Anot advokato, šią situaciją galėtų išspręsti specializuotas domenų arbitražas, kuris ir nagrinėtų tokius klausimus.

„Jei Lietuvoje egzistuotų neteisminis ginčų dėl domenų sprendimo mechanizmas, pavyzdžiui toks, koks Europos Sąjungoje taikomas ginčams dėl .eu domenų spręsti, prekių ženklų savininkams būtų paprasčiau apginti savo teises nuo piktavalių asmenų, užregistravusių tapatų prekių ženklui domeną ir siekiančių iš to nesąžiningai pasipelnyti.

Tokiu atveju prekių ženklų savininkai nebūtų ribojami griežtų prekių ženklų ar konkurencijos teisės reikalavimų, kurie ne visada tinkamai taikomi elektroninėje erdvėje“, - samprotavo A. Iškauskas.

Brangiausi domenai su .com galūne

Nei vienas domenų kainomis besidomintis ekspertas nesiginčija, kad vertingiausias domenas su .com galūne. Su šia galūne domenai parduodami tiesiog „kosminėmis“ kainomis.

Lietuvos domenų turėtojų klubo puslapyje Visitors.lt teigiama, kad Sex.com domenas buvo parduodas už 12 mln. dolerių. Jų duomenimis, dabar brangiausias domenas – Porn.com, kainuojantis 9,5 mln. dolerių.

Puslapyje Yourname.lt, kuris save vadina internetinių vardų (domenų) turgumi, visi norintys gali parduoti arba pirkti interneto adresą. Uzdarbis.lt svetainėje buvo pateiktos .lt domenų kainos. Daugiausia kainavo Bendras.lt – 500 litų.

Sedo.com – viename iš tarptautinių prekybos domenais portalų galima aptikti ir domenų su .lt galūne. Daugelio jų kainos čia – žymiai didesnės ir siekia keletą tūkstančių eurų.

Šiame puslapyje yra ir brangiausiai parduodamas domenas yra Pasauliolietuviai.com. Jo kaina – 1 150 000 litų.

Domenai su .lt galūne kainavo šiek tiek mažiau. Brangiausiai parduodamas buvo – Goldenway.lt, už kurį buvo prašoma 500 000 litų. Tiek pat buvo prašoma ir už Von.lt domeną.

Į viršų

Verslosavaite.lt

 

  

Komentuoti
Vardas:
Komentaras:

Neburnok
Apsaugos kodas:* Code

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai:

 

reklama

K2 zodz grand

apklausa

Ar per pastaruosius metus kilo jūsų darbo užmokestis?
 

reklama

reklama