Sandra Dragūnaitė, VersloSavaite.lt   
2015 05 13, 11:27
„Redirected“ kūrėjai su piratais tvarkysis patys

Image
Redirected
Prieš daugiau nei metus, pristatydami didelio populiarumo sulaukusią lietuvišką kino juostą „Redirected“, jo kūrėjai žadėjo ir ypatingą kovą su „piratais“, kurie bandytų nelegaliai kopijuoti ir platinti šį filmą. VersloSavaite.lt pasidomėjo, kaip kūrėjams sekėsi tai daryti.

 

Piratauja tiek Lietuvoje, tiek užsienyje

reklama

 

Filmo prodiuseris Donatas Šimukauskas pripažįsta, kad nuo premjeros pradžios užfiksuota gana daug „piratavimo“ atvejų. Ir ne tik Lietuvoje, bet užsienyje.

 

„Viskas labai panašu tiek užsienyje, tiek Lietuvoje. Tik galima pastebėti, kad kuo toliau į Vakarus, tuo piratavimas yra mažiau populiarus – žmonės ten moka pinigus už kokybišką pramogą kine. Rytų Europoje daug kam tai nesvarbu, nes yra ir tokių, kurie gyvenime nėra buvę kine, tai ir nemato skirtumo ar žiūrėti per mažą monitorių, ar kino teatre. Kol kas tik fiksuojame pažeidimus“, - sakė D. Šimukauskas.

 

DCP laikmena – neįveikiama piratams

 

Tačiau filmo kūrėjai pabrėžia, kad norėdami apsaugoti filmą nuo nelegalaus kopijavimo jie ypatingą dėmesį skyrė techninėms priemonėms, kurios iš esmės buvo veiksmingos.

 

„Žvelgiant į rezultatus, akivaizdu, kad DCP laikmena (anglų k. Digital Cinema Package) yra geriausias būdas, norint išvengti vagystės. Nuo premjeros 2014 sausio mėn. iki 2014 metų gruodžio filmo nebuvo internete, jei ir buvo kažkoks nekokybiškas camripas, tai jis buvo labai menkai paplitęs.

 

Bet vos tik filmas buvo išleistas VOD ( anglų k. Video on demand) formatu, pasipylė nelegalios jo kopijos. Išvada peršasi tokia, kad DCP laikmena yra saugus būdas rodyti filmą kino teatre ir kol jis rodomas iš DCP, piratai neturi jokių šansų, bent kol kas“, - pasakojo „Redirected“ prodiuseris.

 

Į LATGAA nesikreips, tvarkysis patys

 

Lietuvoje autorių interesams dėl autorinių teisių išsaugojimo atstovauja LATGAA asociacija. Tačiau ,,Redirected“ kūrėjai nesikreipė į šią instituciją, teigdami, kad vis dėlto patys imsis priemonių dėl filmo autorinių teisių išsaugojimo.

 

„Nesikreipėme į LATGAA, kuri, mūsų manymu, veikia ne taip veiksmingai, kaip mes patys galime tai padaryti. Turime pririnkę medžiagos apie piratus, kas įkėlė, kur įkėlė, kam tai naudinga ir taip toliau, ir kai pamatysime, kad atėjo laikas ją atiduoti atitinkamoms institucijoms, tai ir padarysime“, - teigia D. Šimukauskas.

 

Nėra nubaustų – nėra tvarkos

 

Paklaustas, ko trūksta mūsų visuomenei, kad autorinių teisių apsaugos srityje bent jau priartėtume prie Vakarų Europos standartų, prodiuseris teigė, jog yra per mažai realių atvejų, kai piratai būtų nubaudžiami.

 

„Trūksta precedento, kad tas ar kitas piratas yra nukentėjęs. Jei taip būtų, visi mąstantys žmonės, nenorėtų turėti problemų su teisėsauga ir to nedarytų. Bet kol to nėra, situacija nesikeis“, - savo požiūrį dėstė D. Šimukauskas.

 

„Redirected“ – vienas sėkmingiausių filmų lietuviško kino istorijoje. Jame vaidina žymūs užsienio aktoriai, tokie kaip Vinnie Jones, Scot Williams. Jis tapo pelningiausia lietuviška kino juosta – nuo premjeros pradžios 2014 metais filmas ,,Redirected“ uždirbo beveik 1,5 mln. Eur. Lietuvoje jį pamatė apie 300 tūkst. žiūrovų.

 

Verslosavaite.lt

 

 



 

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: