VersloSavaite.lt   
2020 11 17, 11:13
Pieno supirkimo kainos Lietuvoje augo ketvirtą mėnesį iš eilės

Image
VersloSavaite.lt nuotr.
Pieno supirkimo kainos Lietuvoje augo ketvirtą mėnesį  iš eilės – per šių metų spalį, palyginti su praėjusiu mėnesiu, vidutinės natūralaus pieno supirkimo kainos padidėjo 8,4 proc., iki 305,2 eurų už toną.

 

Palyginti su praėjusių metų spaliu, supirkimo kainos didėjo 4 proc.

 

Pasak Lietuvos pienininkų asociacijos „Pieno centras“ vadovo Egidijaus Simonio, padėtis pieno rinkoje išlieka gana neapibrėžta.

reklama

 

„Pieno atsargos auga visame pasaulyje, tuo tarpu pieno produktų paklausa išlieka nepastovi, todėl kainos biržose patiria pastebimų svyravimų“, - sako E. Simonis.

 

Rinkų analitikai prognozuoja, kad COVID-19 vakcinos ar gydymo proveržis akivaizdžiai būtų teigiamas ženklas tiek finansų, tiek pieno rinkoms.

 

Tačiau situacija išlieka neaiški: pasaulinės pieno atsargos didėja, o tai turėtų apriboti kainų pakilimą, kol paklausa ir vartojimas nesugrįš į tvaraus augimo kelią, teigiama „CME Group“ pieno rinkos apžvalgoje.

 

Europos Komisijos (EK) duomenimis, Europos Sąjungoje (ES) sūrio vartojimą ir toliau neigiamai veikia viešbučių ir restoranų veiklos apribojimai, o tai gali nulemti bendrą 0,2 proc. vartojimo nuosmukį šiais metais. Tuo tarpu žaliavinio pieno gamyba ūkiuose,  o taip pat pagrindinių pieno produktų gamyba gamyklose auga, praneša EK.

 

Lietuvoje pieno gamyba prekiniuose ūkiuose taip pat išaugo – šių metų spalį pieno supirkta 5,3 proc. daugiau, nei pernai tuo pačiu metu. Per šių metų 10 mėnesių pieno supirkimas išaugo 0,3 proc., palyginti su pernykščiais rodikliais.

 

Verslosavaite.lt

 

  

Komentuoti
Vardas:
Komentaras:

Neburnok
Apsaugos kodas:* Code

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai:

 

reklama

apklausa

Ar per pastaruosius metus kilo jūsų darbo užmokestis?
 

reklama