VersloSavaite.lt   
2023 03 13, 12:55
Mažėjo elektros importas, kaina išliko stabili

Image
Foto
Praėjusią itin vėjuotą savaitę augo vėjo elektrinių ir šiluminių elektrinių gamyba, o tai leido išlaikyti stabilias elektros kainas. Per savaitę vietiniai generatoriai užtikrino 41 procentą šalies elektros suvartojimo, importas sumažėjo 13 procentų.

 

Kovo 6–12 dienomis vidutinė didmeninė elektros energijos savaitės kaina „Nord Pool“ biržos Lietuvos kainų zonoje, palyginti su ankstesne savaite, išaugo 2 procentais nuo 118 iki 120 Eur / MWh. Latvijoje ir Estijoje didmeninė elektros kaina buvo tokia pati kaip Lietuvoje.

 

„Praėjusią savaitę didesnių elektros suvartojimo pokyčių nefiksavome dėl užsitęsusios žiemos, tačiau stebėjome itin didelę vėjo generaciją. Per visą savaitę vėjo gamyba siekė apie 49 GWh, o vien trečiadienį vėjo jėgainės pagamino 13 GWh. Nors Lietuva įprastai importuoja apie du trečdalius suvartojimo, tačiau praėjusį trečiadienį vietinė generacija užtikrino net 60 procentų elektros poreikio. Dėl vėjo ir augusios šiluminių elektrinių gamybos persiskirstė importo srautai. Pavyzdžiui, iš Latvijos per savaitę importavome apie 76 GWh, dvigubai mažiau nei ankstesnę savaitę. Dėl aukštos vėjo generacijos centrinėje Europoje augo importas iš Vokietijos per Lenkiją, nors įprastai Lietuva eksportuoja į Lenkijos pusę“, – sako „Litgrid“ Strategijos departamento direktorius Liutauras Varanavičius.

 

Elektros suvartojimas Lietuvoje praėjusią savaitę mažėjo 2 procentais, palyginti su ankstesne savaite: nuo 231 GWh iki 227 GWh. Lietuvoje vietos elektrinės užtikrino 41 procentą šalies elektros energijos suvartojimo*. Bendrai Lietuvoje praėjusią savaitę buvo pagaminta 93 GWh elektros energijos – 13 procentų daugiau nei ankstesnę savaitę, kai gamyba siekė 82 GWh.

 

Verslosavaite.lt

 

  

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: