2011 09 11, 23:54
Pergalė prieš Vokietiją atvėrė Lietuvai duris į ketvirfinalį
Image
litnews.lt nuotr.
Šiandien po atkaklios kovos paskutiniame E grupės susitikime Lietuva įveikė Vokietiją 84:75 (21:17, 16:16, 21:19, 26:23).

Dvikovą lietuviai pradeda gana sėkmingai – 5:2, tačiau vokiečiai tuoj pat prisiveja – 9:8. Po keleto rezultatyvių atakų, likus 3 minutėms iki kėlinio pabaigos Vokietija jau priekyje – 13:15. Po K. Kemzūros minutės pertraukėlės lietuviai atsako spurtu 6:0 – 19:15. Kėlinį lietuviai laimi – 21:17.

Antrąjį kėlinį komandos pradeda apylygiu žaidimu – kėliniui beveik įpusėjus 29:24 lietuvių naudai. Lietuvių laimei, per savo lyderį vokiečiams kol kas žaidimas nejuda – D. Nowitzki taškus renka tik baudų metimais. Nors likus kelioms minutėms R. Kaukėnas „smeigia“ tritaškį, J. Valančiūnas užbaigia ataką iš po krepšio, bet vokiečių tai nepristabdo – į pertrauką komandos išeina 37:33 lietuvių naudai.

Trečiąjį kėlinį vokiečiai pradeda agresyviai ir D. Nowitzki bei Ch. Kamano pastangomis išsiveržia į priekį – 39:41. Tačiau lietuviai nesutrinka, atsako vėl spurtu ir atstato buvusią 5 taškų persvarą – 46:41. Nors Ch. Kaman pataiko vieną po kito savo metimus (iki trečio kėlinio vidurio surinkęs jau 21 tšk.), lietuviai vis dėl to atitrūksta – 52:43. Bet vokiečiai, įskaitant J. Valančiūno keletą iš eilės pasikarščiavimų pasibaigusių pražangomis, lietuvius vejasi – 54:50. Kėlinys baigiasi lietuviams pirmaujant – 58:52.

Ketvirtas kėlinys prasideda taškas į tašką – vokiečiai neleidžia lietuviams atitrūkti, o sužaidus kelias minutes skirtumą mažina iki 2 taškų – 62:60. Komandos keičiasi nerezultatyviomis atakomis, o vokiečiai įpusėjus kėlinukui rezultatą ir persveria – 63:64. Tiesa, lietuviai prabunda: J. Valančiūnas po Š. Jasikevičiaus perdavimo „kala“ kamuolį į krepšį – 67:64. Nors sirgaliai iš savo pusės pasiekia naują garso rekordą – 112 decibelų, bet vokiečiai žaidžia tarsi „užsikišę ausis“ – 71:70. Lietuviai sėkmingiau sužaidžia kėlinio pabaigą ir išplėšia pergalę – 84:75.

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.