reklama

reklama

VersloSavaite.lt   
2016 10 18, 10:21
Patarimai, kaip sutaupyti laiko oro uoste

Image
VersloSavaite.lt nuotr.
Nors nuolat keliaujantys jau žino visas oro uostų patikros taisykles, visgi rečiau išvykstantiems ar itin skubantiems pakilią kelionės nuotaiką oro uoste dažnai aptemdo sugaišintas laikas prie aviacijos saugumo patikros.

 

Tačiau nemalonių situacijų galima išvengti, tereikia žinoti kelis patarimus, kurie padės sutaupyti laiko oro uoste.

 

Tad kaip elgtis, kad prieš skrydį liktų laiko ir puodeliui kavos?

reklama

 

1. Skysčius pakuokite pagal taisykles

 

Vežamų skysčių, ko gero, galima rasti kiekvieno keleivio rankiniame bagaže, todėl ir jų įpakavimo klaidos, stabdančios patikros eilę, yra tradicinės ir itin dažnos.

 

„Taisyklės nurodo, kad skysčius rankiniame bagaže galima vežti ne didesnėje nei 100 ml talpoje. Tačiau taip pat svarbu žinoti, kad negalima jų rankioti atskirai po vieną iš rankinio bagažo – jie turi būti sudėti į vieną permatomą, užsegamą, plastikinį, ne didesnį nei 1 l talpos maišelį“, – sako Lietuvos oro uostų Komunikacijos projektų vadovė Agnė Mažeikytė. Skysčiais laikomi įvairūs geliai, losjonai, dantų pastos, kvepalai, skutimosi putos ir kiti panašios konsistencijos produktai.

 

Norint sutaupyti laiko prie patikros, verta žinoti ir tai, kad oro uoste aviacijos saugumo darbuotojams skysčius reikėtų pateikti atskirai nuo rankinio bagažo, t. y. išimti iš jo ir padėti atskirai į dėžutę. A. Mažeikytė taip pat atkreipia dėmesį į mamoms itin aktualų dalyką – rankiniame bagaže yra leidžiama vežti gyvybiškai būtinus vaistus bei specialius maisto produktus, pavyzdžiui, kūdikių maistą.

 

2. Žinokite, kur kokius daiktus dėti patikros metu

 

Oro uostuose vykdomos aviacijos saugumo patikros, kuomet tikrinami visi išvykstantys keleiviai ir jų bagažas, išvengti neįmanoma, tačiau patikra vyktų greičiau, jei keleiviai žinotų, kur ir kokius tiksliai daiktus dėti jos metu.

 

„Aviacijos saugumo patikros posto pradžioje yra tuščios dėžutės, į kurias reikia sudėti savo asmeninius daiktus ir viršutinius drabužius: telefoną, laikrodį, diržą, kuprinę, striukę, švarką. Rankinio bagažo, t. y. kuprinės, krepšio ar lagamino, kurį nešitės kartu su savimi į lėktuvo vidų, į dėžutę dėti nereikia – užtenka padėti ant ritininio stalo, – sako A. Mažeikytė. – Nešiojamieji ir planšetiniai kompiuteriai turi būti išimti iš rankinio bagažo ir dedami į atskirą dėžutę – jų negalima uždengti kitais daiktais.“

 

Tiesa, kartais laukiančiųjų patikros eilė ilga, o laiko iki skrydžio liko nedaug. Tokiu atveju Vilniaus oro uoste galima pasinaudoti greitosios keleivių aviacijos saugumo patikros paslauga (angl. fast track). „Paslaugą gali įsigyti bet kuris keleivis. Oro uosto Privilegijų kortelės turėtojams paslauga yra nemokama, o kitiems – 5 EUR, užsakant paslaugą internetu, trumpąja SMS žinute ar oro uosto savitarnos terminale. Atėjus prie specialaus patikros posto tereikia parodyti atspausdintą ar įrenginio ekrane atvaizduotą kuponą“, – teigia A. Mažeikytė.

 

O itin užsiėmusiems ir norintiems privatumo, siūlomas labai svarbių asmenų (LSA) terminalas, kuriuo naudojasi ne tik pasiturintys, bet ir vidutines pajamas gaunantys klientai. Šiame terminale visos kelionės procedūros, įskaitant patikrą, yra suteikiamos asmeniškai ir trunka vos kelias minutes.

 

3. Venkite masyvių metalinių aksesuarų

 

Kai suskamba metalo ieškiklis, pro kurį patikros poste privalo praeiti keleiviai, oro uosto darbuotojai keleivius privalo patikrinti rankomis. Tačiau to galima išvengti ir negaišinti nei savo, nei kitų keleivių laiko.

 

Pasak A. Mažeikytės, einant pro metalo ieškiklį nereikia rūpintis dėl smulkių papuošalų - žiedų, auskarų ar grandinėlių. Tačiau keleiviams teks nusiimti laikrodžius, diržus su metalinėmis sagtimis, taip pat drabužius, turinčius įvairių masyvių metalinių aksesuarų, ar metalu kaustytus batus.

 

Verslosavaite.lt

 

  

Komentuoti
Vardas:
Komentaras:

Neburnok

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai:

 

reklama

apklausa

Ar per pastaruosius metus kilo jūsų darbo užmokestis?
 

reklama

reklama