Indrė Panavienė, VersloSavaite.lt   
2012 03 01, 19:02
Patarimai: į ką atkreipti dėmesį renkantis išmanųjį telefoną

Image
HTC
Išmaniųjų telefonų pardavimai sparčiai auga, o netolimoje ateityje gali ir visiškai išstumti paprastus mobiliuosius telefonus. Anksčiau paprastą mygtukinį mobilųjį telefoną rinkdavomės pagal grožį, tačiau išmanųjį telefoną reikia rinktis pagal poreikius. Pateikiame keletą svarbių dalykų, į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį renkantis išmanųjį telefoną.

 

Ekranas

reklama

 

Labai svarbus kriterijus yra ekrano dydis. Kuo didesnis ir kuo geresnės raiškos ekranas, tuo paprasčiau, patogiau ir maloniau skaityti, peržiūrėti vaizdinę medžiagą. Patogumui naudotis telefonu įtakos turi ir ekrano jautrumas lietimui.

 

Operacinė sistema

 

Pagrindinės išmaniųjų telefonų operacinės sistemos dabar yra Android (HTC, „Samsung“, LG, „Motorola“, „Sony Ericsson“, „Huawei“ gaminiuose), Symbian (Nokia telefonuose) ir iOS (Apple gaminiuose).

 

Dėl savo suderinamumo su Google paslaugomis (naudotis Gmail paštu, Goole Talk programa, planuoti laiką naudojantis Google kalendoriumi ir pan.) populiariausia ne tik pasaulyje, bet ir Lietuvoje išlieka Android operacinė sistema.

 

Tai lemia paprastas naudojimasis ja ir patogi programėlių prekyvietė „Android Market“, kur jų pasiūla nuolat didėja“,VersloSavaite.lt sakė „Tele2“ marketingo vadovas Tomas Burovas.

 

Baterija

 

Kad jūsų išmanusis netaptų laidiniu, pasidomėkite baterijos savybėmis, kokybe ir talpa. Tiesa, kadangi išmaniųjų telefonų ekranas įprastai yra nemažas, todėl jis naudoja daug energijos.

 

Kamera

 

Prie visos privalumų „puokštės“ norisi šalia turėti ir kokybišką vaizdo kamerą. Mobiliųjų telefonų gamintojai stengiasi patenkinti klientų poreikius ir šioje srityje.

 

Nors kameros pasirinkimų kriterijų yra ne vienas (reikalavimai optinės įrangos kokybei, kamerų skaičiui, skiriamajai gebai), jei nesiruošiate mobiliuoju telefonu kurti filmų ar muzikos klipų, užteks pasidomėti vaizdo apdorojimo galimybėmis: galimybe priartinti objektą, pasirinkti spalvas, kontrastą, šviesumą ir pan.

 

Kaina

 

Tokį susidomėjimą ir didelį išmaniųjų telefonų paplitimą bei augimą taip pat lemia prieinama kaina, kuri jau nebesiskiria nuo paprasto telefono kainos, tad išmanusis jau nebėra prabangos prekė.

 

„Pavyzdžiui, dabar pas mus išmanųjį su nesudėtinga sutartimi galima įsigyti už 1 litą per mėnesį, taigi iš viso išmanusis telefonas kainuos vos 121 litus, kai vidutinis šios kategorijos išmanusis telefonas rinkoje kainuoja apie 500 litų“, – lygina Tomas Burovas.

 

Saugumas

 

Saugumo ekspertai visame pasaulyje pastebi, kad išmaniųjų telefonų patiriamų atakų skaičius labai greitai auga, o atakų vykdytojų kuriami metodai taip pat tampa išmoningesni.

 

Didžiausia pasaulyje saugumo programas kurianti kompanija Symantec Corp.taip pat pastebi išaugusį kenkėjiškų programų, skirtų išmaniesiems telefonams, skaičių. Kol kas kenkėjiškos programos skaičiuojamos tik dešimtimis ir tas skaičius be abejo nublanksta prieš šimtatūkstantines personalinius kompiuterius žalojančias kenkėjiškas programas, tačiau ekspertai įsitikinę, kad tokie skaičiai   tik laiko klausimas.

 

Lietuvos operatoriai taip pat kreipia didelį dėmesį saugumui ir yra pasiryžę konsultuoti klientus šiais klausimais.

 

„Internetui telefone galioja iš esmės tie patys saugumo principai ir tos pačios taisyklės, kaip ir internetui kompiuteryje. Mes, kaip interneto paslaugų teikėjas, esame prisijungę prie  „Saugesnio interneto dienos iniciatyvos, dalijamės informacija, o mūsų interneto specialistai gali suteikti patarimų ir atsakyti į įvairius vartotojų klausimus dėl saugumo naudojantis išmaniaisiais telefonais“, – VersloSavaite.lt sakė „Omnitel“ ryšių su visuomene vadovė Daiva Selickaitė.

 

Atsargiai – vaikai!

 

Išmanieji telefonai masina ne tik suaugusiuosius ar jaunimą, bet ir vaikus – jie čia gali rasti sau įdomių žaidimų, filmukų ir pan., tačiau nedažnas tėvas susimąsto, kad naudodamasis išmaniuoju telefonu vaikas gali prieiti prie draudžiamo turinio.

 

Didžiojoje Britanijoje atliktų tyrimų metu paaiškėjo, kad vaikai nuo aštuonerių metų naudojasi išmaniaisiais telefonais naršydami po nelegalius interneto tinklalapius, beveik devyni iš dešimties apklaustųjų savo telefonuose neturėjo saugumo nustatymų, o 46 proc. tėvų net nežinojo, kad apskritai tokių reikia.

 

Android Market galima rasti daug programėlių, skirtų saugumui internete ir vaikų apsaugai nuo nepageidaujamo turinio, nemaža dalis jų būna nemokamos. Parduodami telefonus konsultantai, priklausomai nuo to, kam ir kokiu tikslu perkamas telefonas, gali patarti dėl šių galimybių naudojimo“, – žiniomis dalinasi „Tele2“ marketingo vadovas Tomas Burovas.

 

Renkuosi išmanųjį

 

Daugiausiai išmanųjį telefoną renkasi jauni ir darbingo amžiaus žmonės. Jaunimui tai puiki bendravimo, informacijos apsikeitimo priemonė, galimybė filmuoti, fotografuoti ir čia pat pasidalinti medžiaga, darbingo amžiaus žmonės išmaniuoju telefonu tvarko ne tik darbinius, bet ir asmeninius reikalus.

 

„Taigi, galima sakyti, kad išmaniuosius telefonus renkasi tie vartotojai, kurių darbo ir gyvenimo kokybei, darbo efektyvumui nepakanka vien tik skambučio ir SMS funkcijos“, – reziumuoja „Omnitel“ atstovė Daiva Selickaitė.

 

Verslosavaite.lt

 

 



 

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: