VersloSavaite.lt   
2009 11 13, 12:29
Kauno pilyje vyksta statybos darbai 

Image
Kauno pilis
Kauno pilyje visą rudenį UAB „Restauracija“ ir AB „Kauno paminklų restauravimo projektavimo institutas“ intensyviai vykdo statybos darbus, susijusius su pilies bokšto ir dalies sienų atstatymu.

 

Darbus buvo ketinama pradėti dar vasarą, tačiau užtrukus diskusijoms su draugijos „Pilis" atstovais, leidimą statyboms Kauno apskrities viršininkė pasirašė tik rudenį.

reklama

 

„Iki dabar jau esame išardę pietrytiniame bokšte esančią monolitinę perdangą tarp antro ir trečio aukšto. Sutvarkėme Šaulių sienelę. Žinoma, visa autentika buvo išlaikyta. Taip pat jau baigiame lieti pagrindinio įėjimo į pilį laiptus.

 

Per šį įėjimą bus galima patekti į Turizmo informacijos centrą, apžvalgos galeriją. Po savaitės pradėsime kolonų montavimo darbus, kuriuos ketiname baigti iki Kalėdų", – apie atliktus darbus kalbėjo UAB „Restauracija" projektų valdymo direktorius Simas Bronislovas Deveikis.

 

S. B. Deveikis pabrėžė, jog po Naujų metų bus pardėtas dengti stogas žvynelinėmis čempėmis, kurių fragmentų buvo rasta kasinėjant Kauno pilį. Projektų valdymo direktorius džiaugėsi, jog visi darbai eina pagal nustatytą grafiką.

 

Iki šiol dar nepriimtas galutinis sprendimas, kaip turėtų atrodyti pilies fasadas. Savivaldybės darbuotojai tikisi, jog bus rastas kompromisas su draugijos „Pilis“ atstovais.

 

„Nesinorėtų, jog statybų darbai Kauno pilyje strigtų. Tikimės, kad sprendimai bus greitai priimti", - sakė Simas Bronislovas Deveikis.

 

Kauno pilies atstatymo projektas finansuojamas iš Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo, kurio paramą skiria Islandija, Lichtenšteinas ir Norvegija. Bendra projekto įgyvendinimo suma – 2,2 mln. litų. 330 tūkst. skyrė Kauno miesto savivaldybė.

 

 

 

Verslosavaite.lt

 

  
 

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: