VersloSavaite.lt   
2012 05 28, 18:08
Apšviesta Kauno pilis – atgimusi vakarinių pasivaikščiojimų vieta

Kauno pilis
Kauno pilis
Vienas iš laikinosios sostinės simbolių, Kauno pilis – ir pačių kauniečių, ir turistų pamėgtas  žymus objektas. Tačiau ilgą laiką tamsiu paros metu nebuvo itin jauku vaikštinėti pilies teritorijoje ir aplink pilį.

 

Šią problemą galutinai išsprendė beveik dvejus metus vykdytas projektas „Gatvių elektros apšvietimo tinklų įrengimas.

reklama

 

II etapas - Kauno pilies aplinka - Kauno pilies takai - Pilies g.“ (Nr. VP3-1.3-ŪM-05-R-21-007), iš dalies finansuotas Europos Regioninės plėtros fondo lėšomis.

 

Bendra šio projekto vertė siekia 970 912 Lt, iš jų ES Sanglaudos fondo parama sudaro – 825 275 Lt, Kauno miesto savivaldybės prisideda dar 145 637 Lt. 2010 metų birželio 29 dieną startavęs projektas finišuoja jau šio mėnesio pabaigoje.

 

Kad Kauno pilies teritorija būtų apšviesta jau seniai buvo itin suinteresuoti ne tik pasivaikščiojimus mėgstantys kauniečiai ar pilyje veikiančio Turizmo informacijos centro darbuotojai, bet ir renginių organizatoriai. Būtent Kauno pilyje jau keletą metų organizuojama daug įvairių istorinių, kultūrinių, pramoginių renginių, pavyzdžiui festivalis „Operetė „Kauno pilyje“, Pažaislio muzikos festivalio renginiai, istoriniai spektakliai Karaliaus Mindaugo karūnavimo dienai paminėti, miesto gimtadienio šventės „Kauno dienos“ renginiai. Apšvietus pilį renginius galima organizuoti ir vėlyvesniu metu, o jų svečiai jausis jaukiau ir saugiau.

 

Atsiradus moderniai apšvietimo sistemai Kauno pilis labiau traukia ir laikinąją sostinę aplankančius turistus - jie pilį galės aplankyti ne tik vasarą, kai vakarais šviesu, bet ir kitu metų laiku. Tuo tarpu kol pilis nebuvo apšviesta, dėl trumpo šio objekto lankymo laiko buvo sulaukiama gana kuklaus srauto lankytojų, buvo sudėtinga pritraukti privačių investitorių, kurie teiktų prekybos suvenyrais paslaugas ar vykdytų kitą komercinę veiklą. 

 

Kauno pilies pastato ir teritorijos apšvietimo projektą galima įvertinti ir žvelgiant į platesnę perspektyvą - taip imtasi spręsti ir miesto įvaizdžio, saugumo problemas.

 

Iš ES struktūrinių fondų finansuotas projektas leido įrengti visiškai naują pilies pastato, takų, prieigų, tiltų apšvietimo sistemą. Šie darbai vyko lygiagrečiai su pačios pilies rekonstrukcija. Nutiesta 4,27 km apšvietimo tinklai, įrengti 118 šviesos taškai ir vienas gatvių apšvietimo maitinimo punktas.  Apšvietimo darbus atlikto UAB „Kauno gatvių apšvietimas“.

 

Projektas „Gatvių elektros apšvietimo tinklų įrengimas. II etapas - Kauno pilies aplinka - Kauno pilies takai - Pilies g.“ (Nr. VP3-1.3-ŪM-05-R-21-007) finansuojamas ES ir Kauno rajono savivaldybės administracijos lėšomis pagal 2007-2013 m. Sanglaudos skatinimo veiksmų programos 1 prioriteto „Vietinė ir urbanistinė plėtra, kultūros paveldo ir gamtos išsaugojimas bei pritaikymas turizmo plėtrai“ įgyvendinimo priemonę „Viešosios turizmo infrastruktūros ir paslaugų plėtra regionuose“.

 

Dėl platesnės informacijos apie Projektą galima kreiptis į Kauno miesto savivaldybės administracijos Energetikos skyriaus vyriausioji specialistė Jolanta Kasinskienė, tel. (8 37) 42 47 35, faks. (8 37) 42 38 91, E-paštas: This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it

 

  

 

 

 

 

Verslosavaite.lt

 

  

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: