VersloSavaite.lt   
2015 05 18, 17:22
„Maximai“ ir „Mantingai“ už susitarimus – milijoninės baudos (papildyta)

Image
VersloSavaite.lt nuotr.
Vilniaus apygardos administracinis teismas priėmė sprendimą, kuriuo patvirtino, kad Konkurencijos tarybos nutarimas dėl Maxima LT, UAB (Maxima LT) ir UAB „Mantinga“ draudžiamo susitarimo – pagrįstas.

 

Konkurencijos taryba 2014 m. gruodžio 4 d. priėmė nutarimą, kuriuo nustatė, kad Maxima LT ir UAB „Mantinga“ susitarė neparduoti UAB „Mantinga“ gaminamų duonos ir kitų prekių Maxima LT parduotuvėse už mažesnę nei UAB „Mantinga“ kainoraščio kainą (dar vadinamą „bazine“ kaina).

reklama

 

Tokie bendrovių veiksmai yra draudžiami pagal Konkurencijos įstatymo 5 straipsnio 1 dalį bei Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo 101 straipsnio 1 dalį.

 

Visgi, Vilniaus apygardos administracinis teismas, atsižvelgdamas į  Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo 101 straipsnio taikymo Lietuvoje ypatumus, sumažino bendrovėms paskirtas baudas:

 

Maxima LT skirta 15 184 685 eurų bauda (KT nutarimu skirta bauda buvo 16,8 milijonai eurų), UAB „Mantinga“ – 3 984 107 eurų bauda (KT nutarimu skirta bauda buvo 4,4 milijonai eurų).

 

Konkurencijos tarybos vertinimu, Maxima LT ir UAB „Mantinga“ tiekimo sutarčių nuostatos, šių įmonių darbuotojų tarpusavio susirašinėjimas bei kitos nustatytos faktinės aplinkybės patvirtino ilgalaikius, nuoseklius ir kryptingus bendrovių veiksmus užtikrinant, kad mažmeninės kainos (dar vadinamos „lentynos“ kainomis) Maxima LT parduotuvėse nebūtų mažesnės nei minėtos „bazinės“ kainos.

 

Papildyta „Maximos“ komentaru

 

„Ne kartą pabrėžėme, kad nesutinkame su minėtu Konkurencijos tarybos nutarimu ir priimtu sprendimu skirti įmonei baudą. „Maxima LT“ nederino tiekiamų produktų kainų pirkėjams su šaldytos tešlos gaminių gamintoja UAB „Mantinga“. Buvome ir liekame įsitikinę, kad „Maxima LT“ nepažeidė Konkurencijos įstatymo ir žalos pirkėjams nepadarė. Sieksime tai įrodyti aukštesnės instancijos teisme.

 

Konkurencijos tarybai esame pateikę nepriklausomų ekspertų atliktus išsamius ekonominius skaičiavimus. Jie akivaizdžiai įrodo, kad tuo metu, kai, pasak Konkurencijos tarybos, įmonės buvo sutarusios fiksuoti mažmenines kainas, bendrovės „Mantinga“ gaminiais „Maxima LT“ prekiavo itin žemomis kainomis. Bylos medžiagoje buvo pakankamai įrodymų, kad šios kainos daugeliu atvejų nebuvo didesnės nei mūsų konkurentų.

 

Mūsų bendrovė visuomet dėjo ir deda pastangas, kad būtų laikomasi Lietuvos Respublikos įstatymų reikalavimų. Esame už sąžiningą konkurenciją ir su visais savo tiekėjais puoselėjame dalykinius santykius. Pabrėžiame, kad visų tiekėjų gaminiais „Maxima LT“ prekiavo ir prekiauja tokiomis kainomis, kokias nustatome remdamiesi tik objektyviais kriterijais – kainomis rinkoje, konkurencine aplinka ir gaminių paklausa.“

 

Verslosavaite.lt

 

  

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: