reklama

reklama

VersloSavaite.lt   
2018 05 30, 11:43
Lietuvoje į kompiuterio apsaugą žiūrima atsainiai

Image
VersloSavaite.lt nuotr.
Mūsų kompiuteriai ir juose esantys duomenys vis dažniau atsiranda taikiklyje. Programišiai, pasinaudoję saugumo spragomis ir įsilaužę į įrenginius, pridaro daug žalos mums to nė nežinant.

 

Vis dėlto Lietuvoje kompiuterių apsaugai dėmesio skiriama nepakankamai. Tokias tendencijas rodo praėjusių metų rudenį inicijuotas antivirusinės apsaugos kompanijos „ESET Lietuva“ tyrimas apie saugumo sprendimus.

 

Daugiau kompiuterių – dėl įpročių kaitos

reklama

 

Statistikos departamento duomenimis, šalyje kompiuterius dabar turi daugiau nei 73 proc. namų ūkių. „ESET Lietuva“ tyrimas leido pažvelgti, kiek Lietuva kompiuterizuota iš tikrųjų. Praėjusių metų spalį rengtoje apklausoje 43 proc. respondentų nurodė namuose turintys bent vieną kompiuterį, 29 proc. – du, 2 proc. – tris ir tik 1 proc. – keturis ar daugiau.

 

Daugiau nei po vieną kompiuterį turi aukštesnįjį išsilavinimą ir didesnes pajamas gaunantys lietuviai. Tyrimas taip pat parodė, kad vieniši lietuviai yra linkę turėti daugiau nei po vieną įrenginį – stacionarų, nešiojamąjį ar planšetinį kompiuterį.

 

„Remiantis oficialia statistika, įrenginių skaičius Lietuvoje nuosekliai auga. Jei nuo 2013 m. iki 2014 m. kompiuterių skaičius namų ūkiuose užaugo vos 0,3 proc., pastaraisiais metais namuose naudojamų kompiuterių padaugėja po 3 proc. per metus. Augantį kompiuterizacijos lygį Lietuvoje galime sieti ne tik su gerėjančiu pragyvenimu, bet ir besikeičiančiais vartotojų įpročiais: dalytis vienu kompiuteriu namuose tampa nepatrauklu, vis daugiau šeimų narių nori asmeninių įrenginių. Tai lemia didėjantis paslaugų internete pasirinkimas ir kasdienis naudojimas“, – sako Ramūnas Liubertas, „ESET Lietuva“ IT inžinierius.

 

Rinkdamiesi programas savimi nepasitiki

 

Bendrovės „Spinter tyrimai“ atlikto tyrimo tikslas buvo išsiaiškinti kompiuteriams skirtos antivirusinės apsaugos pasirinkimo įpročius. Apklausos dalyvių paklausus, kokias antivirusines programas pirko savo kompiuteriams apsaugoti, trečdalis jų pripažino naudojantys nemokamus saugumo sprendimus, o 8 proc. atsakė visai nenaudojantys antivirusinių sprendimų.

 

Tuo metu likusieji per pastaruosius dvejus metus įsigijo žinomų ir patikimų saugumo sprendimų: ESET antivirusines programas nurodė 16 proc. respondentų, mobiliųjų operatorių siūlomus sprendimus – 7 proc., kitas programas – 5 proc., o net 22 proc. respondentų negalėjo įvardinti kokius apsaugos sprendimus šiuo metu naudoja.

 

Įdomu tai, kad Lietuvoje dažniausiai antivirusinė programa pasirenkama pagal IT specialisto rekomendaciją (31 proc.), kainą (29 proc.) ir draugo, pažįstamo, geriau išmanančio IT sritį, rekomendacijas (29 proc.).

 

Siekiant užtikrinti tyrimo reprezentatyvumą, respondentai apklausti telefonu. Apklausą Lietuvoje rengė tyrimų kompanija „Spinter tyrimai“. Tyrimo metu buvo apklausti 1009 respondentai, iš kurių 760 turi namuose veikiantį kompiuterį. Tyrimo rezultatai reprezentuoja šalies gyventojų nuo 18 iki 75 metų nuomones ir vertinimus. 

 

Verslosavaite.lt

 

  

Komentuoti
Vardas:
Komentaras:

Neburnok
Apsaugos kodas:* Code

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai:

 

reklama

apklausa

Ar per pastaruosius metus kilo jūsų darbo užmokestis?
 

reklama

reklama