VersloSavaite.lt   
2021 10 26, 09:52
Egidijus Gutaravičius sezoną baigė Portugalijoje

Image
VersloSavaite.lt nuotr.
Paskutiniame „Ligier“ Europos serijos lenktynių Portugalijos „Portimao Heat“ etape finišavo ir lietuvis Egidijus Gutaravičius, važiuojantis „Arctic Energy“ komandos sudėtyje. Šis etapas vainikavo ir visą 2021 m. sezoną.

 

„Ligier“ Europos serijos lenktynėse varžomasi vairuojant vienodus „Ligier JS2 R“ automobilius ir „JS P4“ prototipus. Lenktynių dieną vyksta du važiavimai, taškai sumuojami. Kiekvienas etapas vyksta kartu Europos Le Mano serija, tad trasoje lenktynių savaitgalį varžosi ir LMP2, LMP3 komandų prototipai ir LM GTE automobiliai.

 

Daugkartinis Lietuvos ir Pabaltijo žiedinių lenktynių nugalėtojas Egidijus Gutaravičius Algarvės „Portimao“ trasoje šeštadienį važiavo abu 1 valandos lenktynių važiavimus. Anot lietuvio, trasa – sudėtinga ir daug perkrovų kūnui.

reklama

 

„Rezultatai „Portimao“ trasoje labai priklauso nuo oro sąlygų. Lenktynėse buvo vėjuota, važiavimo sąlygos skirtingose trasos vietose skyrėsi priklausomai nuo vėjo krypties. Lenktynėse, lyginant su kvalifikaciniais važiavimais, greitis starto finišo tiesiojoje skyrėsi apie 10 km/h.

 

Trasa su daug kalnuotų posūkių ir mažai tiesiųjų, tad jaučiamos kūno perkrovos kur veikia išcentrinės jėgos, nes po vieno posūkio seka kitas, žemyn aukštyn ir panašiai. Kylant į įkalnę nežinai kas gali laukti viršuje, daug vietų į akis šviečia saulė, tad tokiuose posūkiuose tenka rizikuoti, įsivertinti greitį ir būti pasiruošus išvengti suklydusio piloto trasoje, o tokių buvo.

 

Pirmame lenktynių važiavime prieš mane važiuojantis Alain Bucher nuokalnėse išvažiuojant į starto finišo tiesiąją suklydo, sukosi, tad vengiant susidūrimo teko greitai reaguoti, sukti į žvyrą ir grįžti atgal į trasą. Lenktynės šioje serijoje – tarsi sprintas, tik trunka valandą, o ne 25 minutes. Nuolat reikia spurtuoti, bet tai buvo puiki patirtis ir praktika prieš ateities lenktynes“, – pasakoja Egidijus Gutaravičius.

 

Pirmąjį „Portimao Heat“ etapo važiavimą JS2 R klasėje laimėjo Mathieu Martins ir Olivier Pernaut (komanda „Orhes Racing“), antrąjį – serijos lyderis Natan Bihel (komanda „M Racing“), kuris ir tapo sezono nugalėtoju. E. Gutaravičius abiejuose lenktynių važiavimuose finišavo penktas.

 

Bendroje sezono įskaitoje E. Gutaravičius užėmė 8 vietą tarp 17 pilotų.

 

Verslosavaite.lt

 

  

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: