VersloSavaite.lt   
2022 04 12, 16:37
Kovą elektra Lietuvoje brango

Image
Elektra
Kovo mėnesį Lietuvoje vidutinė mėnesio elektros kaina buvo 62 proc. didesnė nei vasarį ir siekė 170,16 Eur/MWh. Elektros energijos kainos didėjo visose Baltijos šalyse: Latvijoje elektra brango 60 proc. iki 167,22 Eur/MWh, Estijoje fiksuotas 45 proc. kainos didėjimas, o vidutinė mėnesio kaina buvo 151,23 Eur/MWh.

 

Baltijos šalyse valandinis elektros energijos įkainis svyravo nuo 4,59 Eur/MW iki 673,44 Eur/MW.

 

Kovą 60 proc. iki 144,79 Eur/MWh kilo ir vidutinė mėnesio „Nord Pool“ biržos sistemos kaina.

reklama

 

Pasak elektros energijos tiekimo bendrovės „Elektrum Lietuva“ direktoriaus Martyno Gigos, smarkų elektros energijos kainų kilimą lėmė energetikos produktų kainų didėjimas: gamtinių dujų sandoriai pabrango 63 proc., anglių – 93 proc., naftos – 22 proc.

 

„Kovo pradžioje oro temperatūra buvo žemesnė nei įprasta ir tik antroje mėnesio pusėje orai tapo šiltesni. Tai lėmė elektros energijos paklausos padidėjimą 1 proc. „Nord Pool“ regione, palyginti su vasariu, tačiau palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, elektros vartojimas praėjusį mėnesį mažėjo 4 proc. Be to, vėjo elektrinių gamybos apimtys kovą buvo 20 proc. mažesnės nei vasarį ir tai taip pat prisidėjo prie elektros brangimo regione“, – sako M. Giga.

 

Verslosavaite.lt

 

  

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: