TOP promo
 
VersloSavaite.lt   
2017 09 26, 10:09
Kainos elektros rinkoje nežymiai kilo

Image
VersloSavaite.lt nuotr.
Praėjusią savaitę, rugsėjo 18-24 d., „Nord Pool“ biržos Lietuvos prekybos zonoje elektros kaina kilo 7 proc. ir siekė 39,2 euro už megavatvalandę (EUR/MWh).

 

Aukštesnes kainas Baltijos regione išnaudojo vietiniai elektros gamintojai, o sumažėjusį Lietuvos importo srautą iš Švedijos keitė išaugę elektros srautai iš kaimyninių Baltijos valstybių.

 

Lietuvoje importuota 80 proc. suvartotos elektros, 19 proc. – Švedijos, 45 proc. - iš Latvijos, Estijos ir Suomijos, 36 proc. elektros – iš trečiųjų šalių.  Bendra Baltijos šalių gamyba išaugo 17 proc. daugiausiai - 23 proc. augo hidroelektrinių gamyba, šiluminių elektrinių gamyba didėjo 18 proc., o vėjo elektrinės pagamino beveik dešimtadaliu mažiau.

reklama

 

Estijoje ir Latvijoje gamyba augo atitinkamai 27 proc. ir 14 proc. Lietuvoje ženkliai sumažėjo šiluminių elektrinių gamyba, kuri sudarė tik 2 proc. visos vietinės gamybos, vėjo elektrinių gamyba sumažėjo beveik ketvirtadaliu, tuo metu hidroelektrinės pagamino 55 proc. daugiau, o bendra šalies gamyba smuko 15 proc.

 

Rugsėjo 18-24 d. elektros srautui į Lietuvą tarptautinių Latvijos-Lietuvos jungčių pralaidumas vidutiniškai buvo išnaudojamas 58 proc., Baltarusijos-Lietuvos – 6 proc. Tarptautinių Estijos-Latvijos elektros jungčių pralaidumas elektros srautui iš Estijos į Latviją vidutiniškai buvo išnaudojamas 67 proc.

 

Elektros srautui Lenkijos kryptimi Lietuvos ir Lenkijos jungties pralaidumas buvo vidutiniškai išnaudojamas 36 proc., o Lietuvos kryptimi - 3 proc. „NordBalt“ pralaidumo išnaudojimas Lietuvos kryptimi siekė 33 proc., Švedijos kryptimi – 3 proc.

 

Verslosavaite.lt

 

  

Komentuoti
Vardas:
Komentaras:

Neburnok
Apsaugos kodas:* Code

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai:

 

reklama

K2 zodz grand

apklausa

Ar per pastaruosius metus kilo jūsų darbo užmokestis?
 

reklama

reklama