VersloSavaite.lt   
2016 04 17, 22:31
Ką reikia žinoti apie dyzeliną iš atsinaujinančių šaltinių?

Image
VersloSavaite.lt nuotr.
„Neste Latvija“ pradėjo prekybą dyzelinu „Neste Pro Diesel“, atitinkančiu griežčiausius automobilių gamintojų pasirašytos Pasaulinės degalų chartijos reikalavimus. Nuo šiol „Neste Pro Diesel“ prekiaujama trijose valstybėse: Suomijoje, Lietuvoje ir Latvijoje.

 

„Neste Pro Diesel“ gaminamas korporacijos „Neste“ gamykloje Porvo mieste, Suomijoje. Šis dyzelinas papildys degalinių tinklo Latvijoje asortimentą, kurį iki šiol sudarė „Neste Futura 95“ ir „Neste Futura 98“ benzinas bei „Neste Futura“ dyzelinas.

reklama

 

Tai yra pirmasis pasaulyje dyzelinas, atitinkantis reikalavimus, kuriuos Pasaulinėje degalų chartijoje įtvirtino didžiausi pasaulyje automobilių gamintojai – BMW, „Ford“, „Toyota“, „General Motors“ ir kiti.

 

Šio dokumento 5 kategorijos degalams nustatytos specifikacijos yra kur kas griežtesnės už įprastus standartus ir neleidžia į dyzeliną maišyti vadinamojo pirmos kartos biodyzelino – riebalų rūgščių metilo esterio (RRME).

 

Ne mažiau kaip 15 proc. „Neste Pro Diesel“ sudaro pagal 2012 m. užpatentuotą technologiją iš atsinaujinančių šaltinių – biomasės – pagaminta NEXBTL (angl. – Next Generation Biomass to Liquid) dalis. NEXBTL dyzelinas gaminamas hidrinant augalinį aliejų ar gyvulinės kilmės riebalus.

 

Tačiau cheminė jo sudėtis – tokia pati kaip ir tradicinio dyzelino, todėl jis tinka visiems dyzeliniams varikliams, gali būti tradicinio dyzelino sudėtinė dalis. Nėra nustatyta jokių ribų, kiek NEXBTL dyzelino gali būti maišoma į tradicinį dyzeliną.

 

Tyrimai rodo, kad tokia jo sudėtis padeda tausoti automobilio detales, lemia iki 5 proc. mažesnes degalų sąnaudas ir iki 4 proc. didesnę automobilio galią. Be to, NEXBTL dalis net iki 20 proc. sumažina išmetamųjų dujų, sukeliančių šiltnamio efektą, kiekį.

 

2014 m. pabaigoje Lietuva tapo pirmąja užsienio rinka, kurioje pradėta prekiauti „Neste Pro Diesel“. Nuo pristatymo Lietuvoje jo pardavimai nuosekliai augo ir šiuo metu sudaro apie 15 proc. viso dyzelino, kurį privatūs klientai įsigyja degalinių tinkle Lietuvoje.

Susiję straipsniai:


Verslosavaite.lt

 

  

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: