VersloSavaite.lt   
2018 02 19, 11:30
Dyzelinas toliau brangsta, o benzinas pinga

Image
VersloSavaite.lt nuotr.
2018 metų sausio mėnesį buvo  užfiksuotas stiprus  degalų kainų šuolis, kurį lėmė Vyriausybės sprendimas nuo metų pradžios padidinti akcizą dyzeliniam kurui. 

 

Pricer.lt degalų kainų tyrimas vasario mėnesį parodė, kad per mėnesį dyzelino  kainos degalinėse  toliau kilo, o benzinas pradėjo pigti.

 

Vasario mėnesį žaliavinė Brend rūšies nafta biržoje  atpigo 6,2 %, o jos kaina buvo lygi tai, kuri fiksuota prieš metus - 2017 vasario mėnesį. Didmeninė  dyzelino kaina, vienkartiniams sandoriams bendrovėje „Orlean Lietuva“, palyginus su sausio mėnesiu pigo -3,2 %, o didmeninė benzino kaina faktiškai liko nepasikeitusi (-0,2%).

 

Pricer.lt  kainų tyrimas atskleidė, kad ženklus didmeninės  dyzelino  kainos pokytis (-3,2 %), kol kas didelės įtakos dyzelino kainai degalinėse  nepadarė. Per mėnesį dyzelinas  ir toliau brango  daugelyje degalinių. Brangimo  lyderis – degalinė „Algauda“, čia  kaina kilo 1,84 %. Stipriausiai atpigo degalinėje  „Neste“ – 0,71 %, kuri pradėjo  kainų mažinimo kompaniją ir sumažino ne tik dyzelino, bet ir  benzino  kainą.

reklama

 

Vasario 8 dieną, tarp  tyrime dalyvaujančių degalinių, pigiausiai dyzelino buvo galima nusipirkti Kaune „Jozitoje“ (0,99 euro), Vilniuje – „Skule“ (1,07 euro). Brangiausiai dyzelinu prekiavo degalinės „Circle K“ (buvęs „Statoil“) ir „Viada“ (buvęs „Lukoil“), čia  1 litras  dyzelino kainavo 1,166 ir 1,157 euro atitinkamai, per mėnesį kaina pakilo 2 centais.

 

Tyrimo metu užfiksuota: kainos stipriai skiriasi ir to pačio pavadinimo degalinėje, tame pačiame  mieste. Vairuotojai  turėtų būti ypač atidūs ir  stebėti kokios yra realios kainos, jų pasirinktoje degalinėje, o ne koks  yra bendras  degalinių  tinklo  kainų įvaizdis.

 

Tyrimo metu užfiksuota, kad degalinėje „Circle K“ Geležinio Vilko gatvėje dyzelinas kainavo 1,138 euro, o to pačio pavadinimo degalinėje Goštauto  gatvėje jau 1,166 euro.

 

Kitokia situacija rinkoje su  pigiausio benzino kainomis. Per mėnesį labiausiai benzinas atpigo degalinėje „Neste“ (-4,96 %). Tyrimo  metu pigiausiai A95 oktaninio skaičiaus  benzinas kainavo degalinėje „Jozita“ – 1,09 euro, vilniečiai pigiausią benziną perka  5 centais brangiau, už 1,14 euro degalinėje „Skulas“. Brangiasiai tyrimo metu benzinas kainavo degalinėje „Circle K“ – 1,236. Situacija nesikeičia, kaip ir anksčiau kauniečiai už degalus gali mokėti ženkliai pigiau nei vilniečiai.

 

Pricer.lt vasario  mėnesio pigiausių degalų reitinge lyderiu išliko Kauno degalinė „Jozita“, kurioje, tiek  benzino, tiek dyzelino, tiek suskystintų automobilinių dujų kainos - užfiksuotos  mažiausios. Vilniuje , kaip ir sausį mažiausios kainos degalinėje „Skulas“.

 

Verslosavaite.lt

 

  

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: