lrt.lt   
2011 03 14, 10:33
Japonijos atominėje jėgainėje – dar vienas sprogimas

Image
Japonija
Japonijoje žemės drebėjimo ir cunamio pažeistoje Fukušima-1 elektrinėje pirmadienio rytą nugriaudėjo dar vienas sprogimas – šįkart trečiajame bloke. Skirtingais duomenimis, nukentėjo iki 11 elektrinės darbuotojų.

 

Detonavus vandeniliui, virš jėgainės pakilo didelis dūmų debesis, tačiau ją eksploatuojanti įmonė teigia, kad spinduliuotės lygis vis dar neviršija leistinos ribos.

reklama

 

Pranešama, kad po sprogimo sugriuvo išorinės reaktoriaus pastato sienos, bet apsauginis reaktoriaus skydas nepažeistas.

 

Tuo metu Lietuvos radiacinės saugos centras informuoja, kad dėl šio sprogimo Lietuvos gyventojams nėra pagrindo nerimauti, nes dėl didelio atstumo galimai į atmosferą išmesti radionuklidai Lietuvos gyventojų apšvitai bei jų sveikatai įtakos neturės.

 

Pasak Radiacinės saugos centro, TATENA oficialiu pranešimu patvirtino, kad iš Japonijos „Tohoku Electric Power Company“ gavo pranešimą, jog techninių problemų kilo dar vienoje Japonijos atominėje elektrinėje.

 

Onagavos atominės elektrinės aikštelėje dėl kol kas nežinomų priežasčių buvo registruojamas didesnis nei leidžiamas jonizuojančiosios spinduliuotės lygis aplinkoje, tačiau vėliau jonizuojančiosios spinduliuotės dozės galia grįžo į normalų lygį.

 

Detalūs tyrimai aikštelėje parodė, kad tai nebuvo radionuklidų išmetimai nei iš vieno Onagavos atominės elektrinės reaktorių. Japonijos atsakinga institucija mano, kad dozės padidėjimas gali būti susijęs su radionuklidų išmetimais iš Fukušimos atominės elektrinės pirmojo bloko, kurie nulėmė tokius pakitimus.

 

Technikai nuo penktadienio bando aušinti tris Fukušimos elektrinės reaktorius, kai žemės drebėjimas ir po to kilęs cunamis sugadino aušinimo sistemą.

 

Šeštadienį sprogimas įvyko šios elektrinės pirmajame bloke.

 

Net ir praėjus dviem dienoms nuo žemės drebėjimo, Japonijoje jautėsi požeminiai smūgiai.

 

Oficialiai patvirtintas žemės drebėjimo ir cunamio aukų skaičius Japonijoje yra beveik 1600.

 

Tačiau policija sako, kad vien Mijagi regione žuvusiųjų gali būti daugiau nei 10 tūkst.

 

Milijonams japonų nutrauktas elektros tiekimas.

 

Pranešama, kad prieglaudose glaudžiasi daugiau nei 300 tūkst. namų netekusių žmonių.

 

 

 



VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: