VersloSavaite.lt   
2015 08 28, 12:34
Inspektorių tikrintoje įmonėje „išgaravo mėsa“

Image
VersloSavaite.lt nuotr.
Įgyvendindama projektą „Skaidri gamyba“, VMI iš viso patikrino per 240 įmonių ir susijusių asmenų, nustatė, kad per kelerius metus iš gamybai skirtos mėsos žaliavos „pradanginta“ daugiau nei 200 tonų kiaulienos.

 

Įmonė nesugebėjo ar nenorėjo paaiškinti, kam mėsą perpardavė, ar iš jos pagamintos produkcijos neapskaitė, bet „dingusia“ mėsa nepagrįstai padidino veiklos sąnaudas kone 0,5 mln. € suma. Po patikrinimo VMI papildomai priskaičiavo sumokėti beveik 150 tūkst. € pridėtinės vertės mokesčio (PVM), delspinigių ir baudų.

reklama

 

Į Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) vykdomo Projekto rizikingų bendrovių sąrašą Vilniaus apskrityje registruota bendrovė įtraukta ne dėl plačiai reklamuojamos gaminių kokybės, o dėl abejotinų jos veiklos rezultatų.

 

Patikrinimo metu bendrovė pateikė gamybos ataskaitas su nurodytomis produkcijos gamybos išlaidomis. Jas įvertinus nustatyta, kad kai kurių gaminių - šaldyto jautienos faršo, įvairių rūšių kiaulienos faršo - savikaina gerokai padidinta.

 

Taip pat atlikus į gamybą perduotos kiaulienos žaliavos ir iš jos pagamintos produkcijos kiekių analizę apskaičiuota, kad gamyboje realiai turėjo būti nepanaudota daugiau nei 200 tonų kiaulienos. Įmonė mėsos žaliavos pirkimo dokumentus pateikė, tačiau, nesugebėjo pagrįsti, kad produkcijai pagaminti reikėjo kur kas daugiau mėsos, nei įprastai užtenka kitoms įmonėms.

 

Duomenų apie galimą kitą mėsos žaliavos realizavimo būdą nėra. Nors mėsa tiesiog „išgaravo“, bet įmonė vis tiek norėjo sumažinti mokesčius, neva teikdama, kad produkcija yra pagaminta ir sąnaudoms nepagrįstai priskyrė beveik 0,5 mln. € sumą. Tai sudaro beveik 100 tūkst. € neapskaityto pirkimo PVM.

 

Atliekant mokestinį patikrinimą, VMI aiškinosi, kodėl jau daugelį metų bendrovė dirba nuostolingai. Nuo 2008 m. įmonė metinėse pelno mokesčio deklaracijose deklaruodavo tik nuostolius, kurie kiekvienais metais vis didėjo, ir tik 2013 m. deklaruota daugiau nei 170 tūkst. € pelno, kuris buvo sumažintas ankstesnių metų nuostolių suma.

 

Bendrovė pelno mokesčio į biudžetą taip ir nesumokėjo. Po patikrinimo, bendrovė beveik 0,5 mln. € sumažinti deklaruotus mokestinius nuostolius ir papildomai į biudžetą sumokėti beveik 150 tūkst. €.

 

Verslosavaite.lt

 

  

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: