VersloSavaite.lt   
2015 03 23, 12:10
Įmonių šventėse – viduramžių dvasia

Image
VersloSavaite.lt nuotr.
Lietuvoje bendrovės vis dažniau savo darbuotojams pasiūlo netradicinį būdą paminėti įmonių šventes – pasineriant į viduramžių kultūrą.

 

Pastaruoju metu mūsų šalyje stebimas išaugęs patriotizmas. Tai skatina ne tik rūpintis savo šalimi dabar, bet ir atsigręžti į jos praeitį, suprasti savo istoriją.

 

reklama

„Vienas įdomiausių praeities laikotarpių – viduramžiai, nes tuo laiku Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė buvo viena didžiausių ir galingiausių Europos valstybių. Daugeliui taip pat imponuoja to meto vertybės: tvirtybė, ištikimybė valdovui, žodžio laikymasis, garbingi riterių turnyrai, pagarba damoms.

 

Todėl darbuotojai mielai sutinka kuriam laikui tapti viduramžių riteriais ir damomis, bei elgtis pagal to meto taisykles. Bendrų užduočių vykdymas ne tik sutelkia kolektyvą, bet ir primena tas vertybes, kurios šiandien yra primirštos, bet ne mažiau aktualios“, – sako Karolis Jankauskas, organizacijos Viduramžių pasiuntiniai, vadovas.

 

Paprastai tokiuose renginiuose į komandas suskirstytas kolektyvas rungiasi įvairiose rungtyse: svaido kirvius ir ietis į taikinį, dalyvauja muštynėse šieno maišais, varžosi nešdami savo komandos narius ant skydo, žaidžia įvairius viduramžiškus žaidimus ir išbando daug kitų smagių to laikotarpio pramogų. O patys drąsiausi ir stipriausi jėgas išmėgina ir tarpusavio kovoje vilkėdami riterių šarvais.

 

 

Bendrovės „Wieneberger Lietuva“ atstovė Saulė Mukauskienė sako, kad pasirinkę įmonės renginiams viduramžių tematiką patyrė neišdildomų įspūdžių.

 

„Kartą savo prekybos partneriams organizavome medžioklę pagal viduramžių tradicijas. Įspūdžiai nepakartojami: šaudymas iš lankų ir arbaletų, azartas ir tikra medžioklės dvasia. Kitą kartą mūsų darbuotojai turėjo įveikti įvairias viduramžiškas užduotis. Nors grupėje dominavo moterys, tačiau su malonumu kilnojo kardus, mėtė kirvius ir pan. Taip pat šokome senovinius šokius, turėjome galimybę apžiūrėti senovinių ginklų ekspoziciją, patys apsirengti riterių šarvais, ir net sudalyvauti dvikovose“, – prisiminė S. Mukauskienė.

 

Pasak K. Jankausko, tendencija rengti šventes viduramžių tema ateina iš Vakarų, o Lietuvoje ją paskatino ne tik augantis patriotizmas ir susidomėjimas istorija, bet ir įvairių teminių renginių, kuriuose pristatoma viduramžių kultūra gyvensena ir karyba, gausa.

 

„Dabar tokios šventės ypač populiarios Lenkijoje, kitose kaimyninėse šalyse. Prie populiarumo Lietuvoje daugiausia prisidėjo Kaune organizuojamos Hanza dienos. Mes stengiamės dalyvauti visuose tokio pobūdžio renginiuose ir supažindinti kuo daugiau žmonių su viduramžių kultūra, karyba ir gyvenimo būdu“, – pasakoja Karolis Jankauskas.

 

Verslosavaite.lt

 

 



 

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: