VersloSavaite.lt   
2008 01 04, 11:46
IT konsultacija. Ar pirkti Mac?

Image
Verslosavaite.lt nuotr.
„Kokios problemos laukia susigundžiusio įsigyti Apple kompiuterį vartotojo?“, – klausia Verslosavaite.lt skaitytojas. Konsultuoja IT bendrovės „Avereast“ programuotojas Rytis Lukoševičius.

 

Nuo 2001m. kompanija Apple pakilo naujam gyvenimui, nes išleido produktus, kuriais sužavėjo beveik viso pasaulio vartotojus. Populiariausiu kompanijos produktu išlieka iPod, tačiau jo populiarumas turėjo didelės įtakos ir kompanijos Apple kompiuterių (Macintosh) populiarumui.

reklama

 

Jau keleri metai, kai Lietuvos kompiuterių parduotuvėse atsirado Mac kampeliai, kuriuose dažnai galima ne tik apžiūrėti, bet ir išbandyti siūlomus produktus.

  

Įsigiję Mac’ą vartotojai gali tikėtis stabilios, puikiai atrodančios ir patogios darbo aplinkos. Vienas iš kompanijos marketingo akcentų, kad Mac OSX operacinė sistema visiškai neturi virusų, kurie kamuoja pagrindinių konkurentų Microsoft vartotojus. Šis teiginys kol kas tiesa – nėra nei vieno viruso, užkrečiančio Macintosh kompiuterius. Tai iš dalies susiję su tuo, kad sistema sukurta atviro kodo platformų Unix ir BSD pagrindu.

 

Nereikėtų pamiršti ir kito labai svarbaus faktoriaus – naujausiu analitikų teigimu, Mac’ai sudaro iki 8% vartotojų kompiuterių. Nedidelė užimama rinkos dalis lėmė, kad virusų kūrėjams ši platforma nepatraukli ir nepelninga.

 

Ar veiks Windows programos?

 

Pagrindinė potencialių vartotojų problema – ar bus galima naudotis įprastomis programomis, o gal yra patogios alternatyvos? Windows platformai skirtos programos Mac OSX aplinkoje be papildomų pastangų neveikia.

 

Norint naudotis Windows programomis reikalingi papildomi programų virtualizacijos paketai. Šie programinės įrangos paketai leidžia įdiegti kitas operacines sistemas ir naudotis jomis, tarsi dar viena papildoma programa, šalia turimų, be jokio kompiuterio perkrovimo. Šiuo metu populiariausi programinės įrangos paketai kainuoja 80 JAV dolerių:

 

Parallels Desktop for Mac

VMware Fusion

 

Vartotojams, kurie nenori pirkti papildomų programų, standartinė Mac OSX programa „BootCamp“ suteikia galimybę įdiegti Windows, kaip alternatyvią sistemą, kurią galima pasirinkti startuojant kompiuteriui.

 

Ko tikėtis migruojant

 

Naujiems vartotojams teks išmokti ir prisitaikyti prie naujos operacinės sistemos ypatybių, kurios labiau erzina, todėl, kad yra naujos ir neįprastos, negu nepatogios.

 

Vartotojai ras tikrai gausų programų rinkinį skirtą darbui ir laisvalaikiui. Vartotojai tikrai nepasiges standartinių programų, tokių kaip el. pašto programa, naršyklė, audio ir video grotuvas, fotografijų peržiūros programa ir t.t. Galima nesunkiai sukonfigūruoti sistemą, kad palaikytų keletą kalbų, taip pat ir lietuvių.

 

Biuro poreikiams tenkinti galima rinktis keletą alternatyvų, pačios Apple programų paketą iWork, atviro kodo OpenOffice (anksčiau apžvelgtą čia) atmainą NeoOffice, taip pat kompanijos Microsoft kuriamą MS Office for Mac, skirtą būtent Mac vartotojams.

 

Minusai

 

Keletas dalykų, atbaidančių vartotojus nuo šios platformos:

 

§  Aukštesnė kompiuterių kaina – lyginant su atitinkamos galios IBM PC kompiuteriais;

§  Poreikis mokytis naujos operacinės sistemos ypatybių;

§  Kol kas mažai Mac OSX sistemai skirtų žaidimų;

§  Nėra pažįstamų, kurie galėtų padėti spręsti iškilusias problemas.

 

Vertinant asmeninę patirtį, jau daugiau nei pusę metų turiu Mac’ą ir tuo esu labai patenkintas, taip pat žinau keletą nedidelių įmonių, kuriose iš turimų 10-20 kompiuterių tik vienas ar du yra IBM PC tipo, o visi likę Macintosh.

 

Kaip visada prieš įsigyjant naują daiktą, reikėtų pabandyti įvertinti kiek naudos ir kiek problemų atneš pirkinys ir tik tada pirkti.

 

„AVEREAST“

Programuotojas Rytis Lukoševičius
www.nemokamossvetaines.lt

Užduokite savo klausimą IT specialistui el. paštu  This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it arba užpildę šią formą.

Verslosavaite.lt

 

  

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: