VersloSavaite.lt   
2016 04 18, 11:11
Sukčiai nusitaikė į „Apple“ naudotojus

Image
VersloSavaite.lt nuotr.
„eScan“ antivirusinių programų kūrėjai atkreipia dėmesį, kad kibernetiniai nusikaltėliai vis dažniau savo aukomis renkasi „Apple“ įrenginių naudotojus, nes šie, tikėtina, disponuoja didesnėmis pajamomis.

 

Neseniai Jungtinėje Karalystėje buvo nustatytas naujas sukčiavimo būdas SMS žinutėmis prieš „Apple“ gerbėjus.

reklama

 

Pasak saugumo ekspertų, „Apple“ naudotojai sulaukia SMS trumposios žinutės iš „Appleinc“, įspėjančios dėl besibaigiančios „Apple ID“. Aukos yra raginamos paspausti žinutėje esančią nuorodą, kuri veda į netikrą „Apple“ svetainę, ir joje suvesti savo „Apple ID“ prisijungimo duomenis – vartotojo vardą ir slaptažodį. Deja, ne visi vartotojai pastebi, kad žinutėje pateikta nuoroda prasideda „http“, o ne saugų ryšį užtikrinančiu „https“.

 

Suvedus „Apple ID“ prisijungimo duomenis, sukčių svetainėje pasirodo užrašas, kad vartotojo ID buvo užblokuotas, ir norint jį atblokuoti prašoma atskleisti daugiau duomenų, kaip telefono numeris, adresas ir kreditinės kortelės duomenys. Negana to, aukų prašoma nurodyti atsakymus į papildomus apsaugos klausimus, kaip motinos mergautinė pavardė, vairuotojo pažymėjimo ar tapatybės kortelės numeris.

 

Pasak saugumo ekspertų, sukčių kėslus atskleidžia ne tik svetainės adresas be „https“, neoficialus gamintojo puslapis „appleexpired.co.uk“, bet ir SMS žinutės siuntėjo vardas – „Appleinc“. Šiuo metu sukčiavimo svetainė yra blokuojama naršyklių „Chrome“ ir „Firefox“, pati „Apple“ rekomenduoja vartotojams niekada nevesti savo „Apple ID“ duomenų į nežinomas svetaines.

 

Verslosavaite.lt

 

  

 

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: