Tamsa Drastiškai sumažinusi gatvių apšvietimą,p er metus Kauno valdžia tikisi sutaupyti sumą, lygią 0,03 proc. metinio miesto biudžeto. O kiek dėl šio sprendimo žus žmonių?
Nuo spalio mėnesio Kaune buvo dalinai atjungtas apšvietimas 163-ose ne pagrindinėse miesto gatvėse. Tiesa, šviestuvai 17-oje gatvių buvo atjungti tik vienoje pusėje gatvės, likusiose – degs kas trečia lempa. Kaip žinia, ne pagrindinėmis gatvėmis tapo centrinės Kęstučio, K.Donelaičio ir kt. gatvės, bet čia jau atskira tema. Sutaupysime „didelius pinigus“? Kauno valdžia, atjungusi miesto gatvėse elektrą iki metų pabaigos, žada sutaupyti „net“ 235 tūkstančius litų. Paprastam žmogui tai gal ir atrodo labai dideli pinigai. Bet jei jam pasakytų, kad savo bute išsukęs po 2 lemputes iš 3 ir sėdėdamas prietemoje kelis mėnesius sutaupytų maždaug 5 litus (apytikriai tiek sudaro 0,03 procento vidutiniškai uždirbančio žmogaus metinio biudžeto) ar jis vis dar norėtų šitaip taupyti?. Deja, Kauno savivaldybė mąsto kitaip... Prognozė: išaugęs avaringumas ir sužeistųjų skaičius Kauno miesto savivaldybės energetikos skyriaus vedėjas Algirdas Vaitiekūnas puikiai atliko vyr. buhalterio darbą: tinkamai apskaičiavo lempučių skaičių mieste ir kiek bus sutaupyta jas išjungus. Priekaištų jam dėl buhalterinių paskaičiavimų tikriausiai neturėtų ir mūsų vyriausybės „galva“ Andrius Kubilius, kuris irgi mėgsta daryti paskaičiavimus pagal paprastą formulę A=B+C ir jokių psichologinių/socialinių bei kitų išvedžiojimų neieško. Tačiau miesto valdžiai nė motais, jog smarkiai sumažinus gatvių apšvietimą pėstieji bus beveik nematomi, išaugs žūčių, sužalojimų skaičius, padidės avaringumas. Kaip žinia, Lietuva negarsėja kaip saugi šalis, tad tamsiose gatvėse išaugs nusikalstamumas, o žmonės dar labiau bijos vakare iškišti nosį iš namų. Ūkiškumo stoka Jei Kauno miesto valdžia bent šiek tiek išmanytų vadybos pagrindu, sprendimas būtų buvęs kitoks. Lygiai tokią pačią sumą savivaldybė sutaupytų, jei tą patį laikotarpį, kuriam buvo sumažintas apšvietimas, nedirbtų kokių 20 valdininkų. Nereikia didelio išsilavinimo, kad suvoktum, jog svarbiausia – daugumos miestiečių saugumas ir gerovė. Šiai filosofijai Kauno valdžia liko abejinga. Ji pasiryžo geriau palikti veltėdžiauti visą savo biurokratų armiją, grėsmingai artėjančią prie 1000 darbuotojų, nei atleisti 20 žmonių, ir apsaugoti miestiečius nuo pavojų ir negadinti ir taip jau ne kokio Kauno įvaizdžio.
VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. |
|
Susiję straipsniai:
|