VersloSavaite.lt   
2016 12 20, 10:19
Draudikai: Avarijos brangsta

Image
VersloSavaite.lt nuotr.
Šiemet šalies draudimo rinkoje ryškėja naujos tendencijos: didėjantis gyventojų sąmoningumas skatina žmones kreiptis dėl kompensacijų už verslo įmonių nuostolius, padarytus kitoms verslo įmonėms ar žmonėms.

 

Dėl šių pokyčių draudikai didžiausią potencialą mato civilinės atsakomybės draudimo srityje.

 

Civilinės atsakomybės draudimas šoko į aukštumas

 

Vienos didžiausių šalies draudimo bendrovės „Gjensidige“ generalinis direktorius Marius Jundulas pastebi, kad augant ekonomikai, atitinkamai stiebiasi ir draudimo rinka. Didžiausią augimo šuolį draudimo rinkoje padaręs verslo civilinės atsakomybės draudimas M.Jundulą džiugina – jis sako matąs didžiulį rinkos poreikį šiam produktui.

reklama

 

Pagal naujų sutarčių skaičių civilinės atsakomybės draudimas per metus ūgtelėjo 20 proc. - tai viršija bendrą rinkos augimą ir kitų draudimo paslaugų augimo apimtis. „Gjensidige“ vadovas didžiausią potencialą mato vidutiniojo ir smulkiojo verslo segmentuose, kur dar neišsemtos galimybės verslui apsidrausti savo civilinę atsakomybę.

 

„Lietuvoje verslo įmonės išmoko gautas pamokas, kuomet tenka atlyginti savo įmonės padarytus nuostolius. Būtent tai paskatino tokį spartų civilinės atsakomybės draudimo ūgtelėjimą verslo segmente. Stambieji verslai jau perprato civilinės atsakomybės draudimo naudą, dabar ateina eilė smulkiesiems. Galiu paminėti gana neseną atvejį, kuomet „Ozo“ prekybos centre nedidelis gaisras soliariume padarė kelis šimtus tūkstančius eurų nuostolių viso prekybos centro parduotuvėms“, - pateikė pavyzdį M. Jundulas.

 

Jis pabrėžė ir į Lietuvą ateinančias naujas civilinės atsakomybės draudimo rūšis, kaip pavyzdžiui, įmonės vadovų atsakomybės draudimą ar kibernetinių atakų draudimą.

 

„Šiaurės šalyse „Gjensidige“ daug investuoja į šių produktų kūrimą, mes Baltijos valstybėse ketiname vystyti šias paslaugas ir savo regione. Civilinės atsakomybės draudimas augs ir dėl bendrojo rinkos poreikio šiai draudimo rūšiai, ir dėl mūsų naujų produktų, kuriuos pasiūlysime verslui, pasinaudodami Skandinavijos patirtimi. Ypač didelį dėmesį skirsime vadovų civilinės atsakomybės draudimui, atlyginančiam žalas, kilusias dėl vadovų kaltės“, - sakė „Gjensidige“ generalinis direktorius.

 

Avarijos brangsta

 

M. Jundulas pastebėjo, kad 2016 m. Lietuvoje paaugo ir avarijų skaičius, nepaisant visų saugumo priemonių, kurios Lietuvoje yra taikomos kelininkų, policijos, automobilių gamintojų. Padidėjęs avarijų skaičius savo ruožtu padidino ir draudikų išmokų mastą. Be to, brangesni automobiliai ir jų remontas taip pat atsiliepė išmokų dydžiui – už eismo įvykius ir automobilių remontą Lietuvos draudimo bendrovės šiemet sumokėjo daugiau.

 

„Per 2016-uosius KASKO draudimo pardavimai Lietuvoje ūgtelėjo apie 17 proc. Pagal sutartis fiksuojame 2,2 proc. augimą, o štai išmokos išaugo 14 proc. Tai rodo, kad naujų sutarčių iš esmės nedaugėja, tačiau išmokos augo daug sparčiau, taigi ir draudikų patiriami nuostoliai kol kas nemažėja“, - kalba M. Jundulas.

 

Kaip vieną iš pozityvių tendencijų „Gjensidige“ vadovas paminėjo draudikų pastangas įvesti vis daugiau parametrų, pagal kuriuos vertinama rizika ir nustatomas draudimo įmokos dydis.

 

„Draudimo kaina yra vis labiau individualizuota, ir rinkoje nebelieka vienodų įmokų. Todėl vieniems vairuotojams įmokų dydis nekinta, o kitiems jis gali ir ūgtelėti. Tokiu būdu surenkant draudimo įmokas atsiranda daugiau adekvatumo ir draudimo kaina labiau atitinka draudimui tenkančią riziką. Tai reiškia, kad saugiai vairuojantys moka mažiau, o dažniau į eismo įvykius patenkantiems vairuotojams tenka mokėti daugiau“, - aiškino M. Jundulas.

 

Kitais metais civilinės atsakomybės draudimas augins ir turto draudimo apimtis

 

2016 m. turto draudimo pardavimai paaugo apie 10,5 proc.: privataus turto draudimas augo 13,5 proc., komercinio – 6,7 proc. Turto draudimas pagal sutarčių skaičių augo 16 proc.

 

M. Jundulas mano, kad nekilnojamojo turto apdraudžiama daugiau tik dėl to, kad žmonės tampa vis sąmoningesni ir pasirūpina savo turto išsaugojimu.

 

„Turto ir civilinės atsakomybės draudimo situacija keisis kitais metais, kuomet įsigalios privalomas statybos darbų ir civilinės atsakomybės draudimas. 2017 m. visi, kas statys privačius namus ar komercinius pastatus, turės apdrausti statomus objektus statybos darbų ir civilinės atsakomybės privalomuoju draudimu. Tai yra teigiamas pokytis, ugdant žmonių sąmoningumą saugoti savo bei kitų turtą“, mano vienos didžiausių draudimo bendrovių vadovas.

 

Jis prognozuoja, kad, žmogui ar įmonei pradėjus drausti savo turtą ir atsakomybę dar statybų etape, vėliau bus pasirūpinta ir pastatyto pastato draudimu bei savo civilinės atsakomybės draudimu. Taigi Lietuvoje turėsime mažiau atvejų, kai žmonės patiria didžiulius nuostolius tik dėl to, kad nebuvo apsidraudę turto ir civilinės atsakomybės. Taigi naujasis įstatymo reikalavimas gerokai padidins Lietuvos turto ir civilinės atsakomybės draudimo apimtis kitąmet.

 

Verslosavaite.lt

 

 



 

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: