reklama

reklama

VersloSavaite.lt   
2017 08 07, 13:02
Elektros rinkoje kaina sumažėjo beveik 13 proc.

Image
VersloSavaite.lt nuotr.
Praėjusią savaitę, liepos 31 – rugpjūčio 6 d., „Nord Pool“ biržos Lietuvos prekybos zonoje elektros kaina buvo 33 eurai už megavatvalandę (EUR/MWh). Palyginti su ankstesne savaite, kaina sumažėjo beveik 13 proc., o su tuo pačiu laikotarpiu praėjusiais metais – 12 proc. Žemesnei kainai įtakos turėjo išaugusi pigios energijos pasiūla iš Šiaurės šalių.

 

Lietuvoje importuota 79 proc. suvartotos elektros, 44 proc. – iš Švedijos, 17 proc. – iš Latvijos, Estijos ir Suomijos, 38 proc. – iš trečiųjų šalių. Praėjusią savaitę Lietuvoje elektrinės pagamino 42 proc. daugiau elektros, vėjo elektrinėse gamyba išaugo dvigubai, o hidroelektrinėse – 5 proc.

reklama

 

Vietinės elektrinės daugiau gamino ir kitose Baltijos šalyse. Estijoje šiluminėse elektrinėse pagaminta 16 proc. daugiau elektros, vėjo elektrinėse gamyba ūgtelėjo beveik tris kartus. Latvijoje hidroelektrinės pagamino trečdaliu daugiau elektros. 

 

Liepos 31 - rugpjūčio 6 d. elektros srautui į Lietuvą tarptautinių Latvijos-Lietuvos jungčių pralaidumas vidutiniškai buvo išnaudojamas 20 proc., Baltarusijos-Lietuvos – 10 proc. Tarptautinių Estijos-Latvijos elektros jungčių pralaidumas elektros srautui iš Estijos į Latviją vidutiniškai buvo išnaudojamas 60 proc.

 

Elektros srautui Lenkijos kryptimi Lietuvos ir Lenkijos jungties pralaidumas buvo vidutiniškai išnaudojamas 51 proc., o Lietuvos kryptimi - 22 proc. „NordBalt“ pralaidumo išnaudojimas Lietuvos kryptimi siekė 90 proc.

 

Verslosavaite.lt

 

  

Komentuoti
Vardas:
Komentaras:

Neburnok

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai:

 

reklama

D1 docinta

apklausa

Ar dovanojate šventines dovanas savo partneriams, klientams?
 

reklama

reklama

reklama