VersloSavaite.lt   
2022 04 26, 11:42
Daugiabučiams renovuoti – 40 mln. eurų finansavimas

Image
Foto
„Swedbank“ prisidės prie daugiabučių renovavimo programos „Jessica“, suteikdamas daugiau kaip 40 mln. eurų finansavimą. Bendra daugiabučių renovacijai „Swedbank“ suteiktų lėšų suma nuo 2010 m. siekia apie 93 mln. eurų.

 

„Prie daugiabučių renovacijos programos prisidedame jau daugiau kaip dešimtmetį. Renovacijos projektai yra reikšmingi keliais atžvilgiais – jie padeda pagerinti žmonių gyvenimo kokybę, modernizuotuose būstuose gerokai sumažėja energijos išteklių naudojimas ir dėl to susidarančių emisijų lygis. Galiausiai, investicijos į būstų atnaujinimą sumažina sąskaitas už šildymą, taip padidindamos gyventojų finansinį atsparumą bei sustiprindamos visos šalies energetinę nepriklausomybę“, – sako „Swedbank“ Lietuvoje vadovė Inga Skisaker.

reklama

 

Šiuo metu du trečdaliai pastatų Lietuvoje priskiriami žemesnei nei C energetinei klasei. ES strategijoje „Renovacijos banga“ numatyta dvigubai paspartinti viešos paskirties ir gyvenamųjų pastatų modernizavimą, prioritetą skiriant gyvenamųjų namų kvartalams. Tai svarbi Europos Žaliojo kurso dalis, nes pastatams tenka apie 40 proc. Europoje suvartojamos energijos ir apie 36 proc. visų anglies dvideginio emisijų.

 

Skaičiuojama, kad Lietuvoje iki šiol renovuota apie 10 proc. visų daugiabučių, santykinai daugiau tokių namų renovuota mažesniuose šalies miestuose ir miesteliuose. Vilniuje ir Kaune iki šiol renovuota po maždaug 7 proc. visų daugiabučių.

 

Verslosavaite.lt

 

  

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: