TOP promo
 

reklama

reklama

VersloSavaite.lt   
2016 05 20, 11:00
Buto nuoma Palangoje – kiek kainuoja šiemet?

Image
VersloSavaite.lt nuotr.
Planuojantys atostogas Lietuvos pajūryje jau renkasi poilsio vietas. Kurį kurortą pasirinkti kokybiškam poilsiui išleidžiant kuo mažiau pinigų nakvynei – Nidą, Palangą, Šventąją, Juodkrantę?

 

Pasak nekilnojamojo turto ekspertų, vasaros sezono metu ten prašoma nuo 20 iki 130, o kartais ir daugiau eurų už parą.

reklama

 

„Dabar vienas iš palankiausių metų užsisakyti butą nuomai pajūryje. Pasirinkimas dar tikrai nemažas. Kitas niuansas – jei birželį, kai didžioji dalis lietuvių dar tik ruošiasi atostogoms, už parą vieno kambario bute prašoma iki 60 eurų, tai atėjus liepai, kaina gerokai šokteli“, – teigia Evaldas Narbuntovičius, nekilnojamojo turto skelbimų portalo Domoplius.lt projekto vadovas.

 

Šiuo metu Nidoje šiuolaikiškai įrengto vidutinio ploto vieno kambario buto su visais patogumais ir kiemeliu nuoma kainuoja nuo 40 iki 60 eurų už parą. Tačiau nuo liepos iki rugpjūčio pabaigos už nakvynę šiame bute prašoma jau 65-85 eurų.

 

Palangoje panašaus ploto (apie 40 kv. m.) butas, nuo jūros nutolęs apie 700 metrų, poilsiautojams šiuo metu kainuoja 25-40 eurų parai. Tuo tarpu norintys šiame bute apsistoti liepos mėnesį, už parą turėtų pakloti beveik dvigubai daugiau – 40-60 eurų.

 

Liepa ir rugpjūtis – brangiausi mėnesiai

 

Panašios kainos kaip Palangoje, šiuo metu vyrauja ir Juodkrantėje. Sezono metu vieno kambario buto nuoma parai vidutiniškai atsieina nuo 45 iki 75 eurų.

 

Šventojoje už nakvynę prastesnės kokybės apartamentuose prašoma nuo 20 iki 40 Eur, o prabangesniuose – neretai ir daugiau nei 100 Eur. Pavyzdžiui, už parą šiuolaikiškuose apartamentuose, kurie įsikūrę naujame atostogų apartamentų komplekse, nuo jūros nutolusiame tik 300 metrų, teks sumokėti nuo 50 iki 130 Eur už parą.

 

„Panašu, kad ketinantiems atostogauti Lietuvos pajūryje, dilema tampa ne tik poilsio vieta, tačiau ir laikotarpis, kadangi liepos ir rugpjūčio mėnesiais nuomotojai kainas kilsteli beveik dvigubai. Be to, poilsiautojai neturėtų  pamiršti, kad nuo šios vasaros brangsta ir įvažiavimas į Kuršių Neriją. Jei pernai vadinamasis ekologinis mokestis buvo 10 eurų, tai šiemet jis sieks 20 eurų. Taigi atostogas Lietuvos pajūryje tampa ne tokiu ir pigiu malonumu“, – sako E. Narbuntovičius.

 

Nuomos kaina – kaip bilieto į Kanarus

 

Lietuviams, poilsiaujantiems su šeima, pinigines atverti tektų dar plačiau. Už erdvesnio 2 ar 3 kambarių buto nuomą Nidoje liepos-rugpjūčio mėnesiais vidutiniškai reiktų sumokėti nuo 80 iki 120 eurų už parą.

 

Dviejų kambarių apartamentai Palangos senamiestyje, S. Nėries gatvėje, šiuo metu kainuoja 77 Eur už parą. Butas šiuolaikiškas, erdvus, su atskiru miegamuoju, dviviete išskleidžiama sofa svetainėje, kuri sujungta su virtuve. Iki jūros – vos penkios minutės pėsčiomis.

 

„Paskaičiuokime, jei šeima Lietuvos pajūryje planuoja atostogauti savaitę, tai vien už nakvynę reiktų sumokėti apie 500-800 eurų, o kur dar išlaidos maistui, pramogoms ir transportui. Už dvigubai mažesnę kainą šiuo metu galima įsigyti lėktuvo bilietą į Kanarų salas. Todėl nenuostabu, kad vis daugiau lietuvių atostogoms renkasi Europos pietus nei Lietuvos pajūrį“, – sako Domoplius.lt.

 

Verslosavaite.lt

 

  

Komentuoti
Vardas:
Komentaras:

Neburnok
Apsaugos kodas:* Code

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai:

 

reklama

K2 zodz grand

apklausa

Ar per pastaruosius metus kilo jūsų darbo užmokestis?
 

reklama

reklama