VersloSavaite.lt   
2010 05 12, 10:36
Žvejai tvarkys prišiukšlintas pamario upių pakrantes

Miškas
Miškas
Šeštadienį, gegužės 15 d., Nemuno deltos regioniniame parke žvejai mėgėjai organizuoja švaros akciją „Žvejoji – nešiukšlink! 2010“. Ją palaiko Aplinkos ministerija ir Nemuno deltos regioninio parko direkcija.

 

Akcijos dalyviai rinksis 7 val. ryto prie II Skirvytės krantinės, susiskirstys grupėmis ir važiuos rinkti šiukšlių į kairįjį Atmatos krantą bei kitas dažniausiai žvejų lankomas upių pakrantes. 13 val. prasidės žvejų varžybos.

reklama

 

Atskirai varžysis profesionalai – stipriausi Lietuvos sportinės žūklės atstovai – ir visi pageidaujantys savo jėgas išbandyti mėgėjai.

 

Rusnė – Lietuvos žvejų Meka. Čia, kaip sakė Aplinkos ministerijos Gamtos apsaugos departamento Gamtos išteklių skyriaus vedėjas Vilmantas Graičiūnas, per metus apsilanko apie 100 tūkst. žvejų. Deja, kai kurie iš jų po savęs palieka daugybę šiukšlių, kurios uždengia gražiausių pamario upių pakrantes. Rengti akcijas šioms pakrantėms tvarkyti pradėta prieš ketverius metus.

 

Pirmojoje akcijoje 2007-aisiais dalyvavo trys žūklės klubai – per 30 jų narių, o po metų – beveik tris kartus daugiau žmonių iš visos Lietuvos. Šiemet turėtų dalyvauti apie 150 žmonių.

 

Teigiami poslinkiai jau jaučiami – vis daugiau žvejų, išvykstančių iš žūklės vietos, surenka savo ir kitų paliktas šiukšles. Akcijoje labai aktyviai dalyvauja vaikai. Kai jie renka žvejybos vietose išmėtytas šiukšles, ten žuvis gaudę žvejai pasijunta labai nejaukiai.

 

Verslosavaite.lt

 

  
 

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: