VersloSavaite.lt   
2010 06 01, 14:04
Troleibusų vairuotojų streikas pripažintas neteisėtu

Image
Troleibusas
Pirmadienį Kauno apygardos teismas pripažino troleibusų vairuotojų streiką neteisėtu, nes AB „Autrolis“ įvykdė savo įsipareigojimus prisiimtus kolektyvinių susitarimų metu ir teisėtai sumažino darbo užmokestį bendrovės darbuotojams, o Kauno troleibusų vairuotojų profesinė sąjunga, kaip streiko organizatorė, neužtikrino visuomenės minimalių poreikių streiko metu.

 

Finansiniams sunkumams užklupus visą šalį, sunkmetis neaplenkė ir bendrovės „Autrolis“, atliekančios keleivių pervežimo paslaugą troleibusais Kauno mieste.

reklama

 

AB „Autrolis“ vadovybė ir kiti darbuotojai dar 2009 m. rugsėjo mėnesį atsakingai sureagavo į susiklosčiusią situaciją ir sutiko dirbti už sumažintą darbo užmokestį, kad būtų stabilizuota bendrovės ūkinė ir finansinė veikla.

 

Tenka apgailestauti, kad bendrovėje veikianti Kauno troleibusų vairuotojų profesinė sąjunga, vadovaujama pirmininko Petro Balčaičio, nepanoro suprasti kritinės finansinės padėties sunkumo ir sukurstę dalį troleibusų vairuotojų, įvykdė net šešis streikus bei įtikino dalį darbuotojų nesutikti su darbo užmokesčio sumažinimu.

 

Dėl tokio neatsakingo profesinės sąjungos elgesio ne tik bendrovė, bet ir jos darbuotojai patyrė nuostolių. Kai kurie dėl aklo pasitikėjimo profesinės sąjungos pirmininko primygtinu nurodymu nesutikti su darbo sąlygų pakeitimu (sumažintu atlyginimu) neteko darbo.

 

AB „Autrolis“ administracija tikisi, kad po šio teismo sprendimo bendrovėje pagerės psichologinis klimatas.

 

Verslosavaite.lt

 

  
 

Komentuoti
Vardas:
Komentaras:

Neburnok
Apsaugos kodas:* Code

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai:

 

reklama

apklausa

Ar per pastaruosius metus kilo jūsų darbo užmokestis?
 

reklama