VersloSavaite.lt   
2022 04 29, 10:31
Agronomė: „darže“ ant palangės galima užsiauginti įvairių daržovių

Image
Foto
Atėjus vasarai būtina atgaivinti po žiemos nusilpusį organizmą, papildant natūraliais fermentais, antioksidantais ir vitaminais. Tam geriausiai pasitarnauja šviežios daržovės, kurias galima užsiauginti patiems net ir gyvenant bute.

 

Augalų įvairovė plati

 

Kaune, prekybos miestelyje „Urmas“ įsikūrusios parduotuvės „Agropasaulis“ savininkė, agronomė, Jūratė Ščerbinskienė teigia, kad ant palangės galima auginti toli gražu ne tik svogūnų laiškus.

 

„Tokiomis sąlygomis galinčių augti augalų įvairovė yra didelė. Įstiklintam balkone ar tiesiog ant palangės galima auginti valgomuosius lapinius ridikėlius, sėjamąsias pipirnes, paprastuosius krapus, laiškinius svogūnus, sėjamąsias gražgarstes, paprastąsias portukalas, salotines sultenes, sėjamąsias petražoles, vaistines agurkles, kvapiuosius bazilikus, lapinius burokėlius, saulėgrąžų ir žirnių daigus, paprastuosius savidulkius agurkus, balkoninius valgomuosius pomidorus, aitriąsias vasarines paprikas“, - vardijo pašnekovė.

 

Agronomė tai pat akcentuoja, kad svarbu akreipti dėmesį į augalo rūšį, kadangi ne kieviena rūšis gali augti atitinkamomis sąlygomis.

 

Augintojai daro lemtingą klaidą

 

J. Ščerbinskienė teigia, kad daigams ypač svarbus apšvietimas. „Norint užtikrinti tinkamą augimą reikėtų pasirūpinti ir papildomu apšvietimu. Jis turėtų būti kuriamas tam skirtomis lempomis.“,- teigia pašnekovė.

Neturint tokių galimybių moteris siūlo alternatyvą. „Jei papildomas apšvietimas negali būti įrengtas tada reiktų atitraukti augaliukus vieną nuo kito tokiu atstumu, kad lapeliams reiktų kuo mažiau konkuruoti tarpusavyje dėl apšvietimo“, - pataria daržo reikmenų parduotuvės savininkė.

 

Skubantis pirkėjas gali įsigyti „paruoštukų“

 

„Lengviausiai auginami yra lapiniai ridikėliai ir sėjamosios pipirnės. Sėti galima į bet kokį sudrėkintą substratą: žemę, lapuočių pjuvenas, vatą ar bet ką kas gali sulaikyti drėgmę. Pasėjus pridengiama stiklu ar plėvele iki kol sudygsta, o sudygus po maždaug savaitės jau galima valgyti“, - teigia J. Ščerbinskienė.

 

Agronomė tai pat pažymi, kad gausesniam derliui gali tekti pradėt ruoštis jau rudenį. „Petražolių pasėtų iš sėklų derlius vazonėlyje bus labai mažas, todėl rekomenduojama pasiruošti iš rudens. Rudenį į vazonėlį reiktų pasodinti iš daržo iškastą petražolės šaknį“, - patarimais dalinasi moteris.

 

Parduotuvės savininkė teigia, kad asortimente turi ir patogų pagalbininką skubantiems. „Šiuolaikiniam, skubančiam, pirkėjui yra paruošti ant palangių tinkamų auginti augalų vazonėliai su sėklomis, kuriuose augalus beliks tik palieti“, - pasakoja Jūratė.

 

Verslosavaite.lt

 

  

 

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: