VersloSavaite.lt   
2022 07 18, 11:14
„AD Baltic“ – finansavimas iš Valstybės investicijų valdymo agentūros

Image
Foto
Valstybės investicijų valdymo agentūra (VIVA), valdanti Pagalbos verslui fondą (Fondą), suteiks 10 mln. Eur finansavimą vienam iš didžiausių Baltijos šalių didmeninių automobilių dalių prekybininkų UAB „AD Baltic“.

 

Remiantis investiciniu periodu pasirašyta sutartimi, Fondas išpirks 10 mln. Eur vertės įmonės obligacijų.

 

 „AD Baltic“ generalinio direktoriaus Vaido Sitkos teigimu, dėl pasaulinės pandemijos ir su karantinu susijusių ribojimų jo vadovaujama įmonė susidūrė su daugybe skirtingų iššūkių.

 

Pasak jo, tiek prekybos ribojimas, tiek bendras vartojimo šokas ar staigiai įsitvirtinęs nuotolinis darbas apribojo bendrą automobilių įjudėjimą, o tai lėmė kritusią bendrovės apyvartą. Ji 2020 m. pirmąjį ketvirtį smuko apie 16 procentų.

 

„Susidūrę su sunkumais iškart ėmėmės tikslinių priemonių, kurios padėjo užtikrinti įmonės likvidumą: pradėjome intensyvų prekių išpardavimą, išlaikėme visus darbuotojus, persiderėjome dalį tiekimo sąlygų ir kt. Nors šios priemonės yra veiksmingos, o įmonės rezultatai artėja link priešpandeminio lygio, dėl laikinai kritusių pardavimų atsiradęs papildomas apyvartinio kapitalo poreikis privertė priimti sprendimą – ar mažinti verslo ambicijas, ar diversifikuoti finansavimo šaltinius ir per trumpą laiką atstatyti likvidumą, tęsti investicijas bei užtikrinti įmonės spartų ikipandeminį augimą“, – sako V. Sitka.

 

Verslosavaite.lt

 

  

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: