reklama

reklama

VersloSavaite.lt   
2017 06 22, 13:57
90 proc. keliautojų atostogas fiksuoja išmaniaisiais

Image
VersloSavaite.lt nuotr.
Išmanieji telefonai tampa pagrindiniu kelionių atributu, skirtu nuotraukų įamžinimui, pramogų planavimui bei išlaidų valdymui. „Huawei“ atliktas vasaros barometras atskleidė, jog daugiau nei 90 proc. žmonių kelionių akimirkas fiksuoja telefonu, virš 70 proc. – naudojasi žemėlapiais bei navigacija.

 

Tai patvirtina išmaniųjų naudojimo kasdienėje veikloje pokyčius – telefonai tampa neatsiejama laisvalaikio dalimi.

 

Išmanusis – būtinas atostogų kompanionas

reklama

 

„Huawei“ užsakymu tyrimų bendrovės „Ipsos“ atliktas tyrimas atskleidė, jog išmanieji nebėra vien tik jaunimo komunikacijos priemonė, bei patvirtino, kad vis daugiau žmonių savo atostogų neįsivaizduoja be telefono rankose. 95 proc. 18-24 m. bei 94 proc. 35-45 m. amžiaus žmonių išmanųjį naudoja kaip pagrindinę priemonę akimirkų įamžinimui bei 70 proc. –navigacijos bei žemėlapių sekimui. Taip pat net 60 proc. apklaustųjų telefoną įvardija kaip esminį prietaisą išvykus į užsienį – išmaniajame peržiūri viešbučių bei restoranų apžvalgas bei seka kitus informacijos šaltinius.

 

Tyrimo metu buvo apklausti 18-45 metų amžiaus Vidurio ir Rytų Europos bei Šiaurės šalių gyventojai, siekiant plačiau sužinoti jų telefono naudojimo įpročius kelionėse bei išaiškinti, kokios išmaniųjų techninės savybės yra svarbiausios naudotojams.

 

Išmanus įrenginių naudojimas

 

„Huawei“ vasaros barometras atskleidžia, jog kasdien naudodami telefonus vartotojai vis geriau susipažįsta su pagalbinėmis telefono funkcijomis bei nuolat seka naujausias „išmaniąsias“ madas. Pavyzdžiui, net 47 proc. telefonų naudotojų, siekdami išvengti duomenų perdavimo įkainių būnant užsienyje, žemėlapius parsisiunčia dar būdami namuose. Kita vertus, tyrimų duomenys atskleidė, jog telefonų savininkai išnaudoja tik nedidelę dalį išmaniojo galimybių – vos 18 proc. naudotojų prieš kelionę į išmanųjį parsisiunčia norimas televizijos laidas bei filmus ir tik 48 proc. iš anksto pasirūpina muzikiniu fonu.

 

Tiesa, tyrimas taip pat atskleidžia ir netikėtą tendenciją – europiečiai, kurie yra labiau priklausomi nuo išmaniųjų telefonų, į kelionę su savimi pasiima mažiau daiktų. Tad nieko keista, kad vietoje papildomo sunkaus fotoaparato daugelis su savimi į kelionę pasiima tiesiog išmanųjį bei kelis jo priedus. 39 proc. apklaustųjų teigia, jog jiems atostogų metu svarbiausia turėti išorinę bateriją, 31 proc. – greitąjį telefono baterijos kroviklį bei 29 proc. – atminties kortelę. Taip pat, remiantis tyrimo duomenimis, vienas iš penkių Vidurio ir Rytų Europos bei Šiaurės šalių gyventojų į kelionę su savimi pasiima ir asmenukių lazdą.

 

Atsižvelgdama į tai, kad šiuolaikiniam naudotojui svarbūs telefoną papildantys priedai, „Huawei“ nusprendė įsigyjantiems telefonus pridėti vieną iš jų – išorinę bateriją, asmenukių lazdą, kuri gali transformuotis į nedidelį trikojį, ar automobilinį įkroviklį.

 

Svarbiausia telefono savybė – ilgai veikianti baterija

 

Vasaros barometru siekta ne tik išsiaiškinti, kokiomis telefono funkcijomis keliautojai naudojasi dažniausiai, bet ir suprasti, kokios išmaniojo savybės laikomos esminėmis. Net 83 proc. apklaustųjų mano, kad ilgai veikianti baterija yra svarbiausia telefono savybė, tuo tarpu 67 proc. teigia, jog atostogų metu norėtų išvengti perspėjimų dėl nepakankamos atminties telefone.

 

Nenuostabu, jog gerai veikianti bei kokybiška išmaniojo kamera taip pat laikoma vienu iš pagrindinių telefono privalumų. Net 62 proc. apklaustųjų šią telefono savybę įvardijo kaip esminę bei pabrėžė, jog gera kokybe turėtų pasižymėti ne tik galinė, bet ir priekinė telefono kamera. Šie skaičiai nekelia nuostabos, atsižvelgiant į tai, kad net 73 proc. apklaustųjų mėgsta daryti asmenukes naudodami priekinę kamerą bei asmenukių lazdą.

 

Nuotraukų kokybė – daugelio naudotojų prioritetas

 

„Huawei“ vasaros barometro duomenys atskleidė, jog kelionių fiksavimui dažniausiai pasirenkamas išmanusis telefonas. Nepaisant to, dauguma norėtų, jog su išmaniaisiais galėtų išgauti raiškesnes bei geresnės kokybės nuotraukas – 94 proc. telefono naudotojų nuotraukoms įamžinti renkasi išmanųjį ir tik 23 proc. jaučiasi patenkinti nuotraukų kokybe.

 

Palyginus mažai daliai apklaustųjų telefono procesoriaus veikimas bei aukštos kokybės ekranas atrodo svarbiausia telefono savybe (atitinkamai 62 proc. ir 59 proc.). Remiantis apklaustųjų pateiktais duomenimis, telefonų savininkams kur kas svarbiau kokybiškas nuotraukų įamžinimas, negu jų peržiūrėjimas aukštos raiškos ekrane.

 

Verslosavaite.lt

 

  

Komentuoti
Vardas:
Komentaras:

Neburnok

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai:

 

reklama

D1 docinta

apklausa

Ar dovanojate šventines dovanas savo partneriams, klientams?
 

reklama

reklama

reklama