VersloSavaite.lt   
2012 10 11, 11:42
77 proc. už ką balsuoti nusprendžia dar prieš eidami į rinkimų apygardą

Image
D. Kanapecko nuotr.
„GfK Custom Research Baltic“ atliktas tyrimas parodė, kad du trečdaliai Lietuvos piliečių dalyvavimą rinkimuose laiko pilietine pareiga, o rinkimuose visuomet dalyvauja pusė.

 

Internete atlikta apklausa taip pat parodė, kad trečdalis respondentų domisi politinių partijų programomis, ir net 77 proc.

reklama

 

Lietuvos piliečių už ką balsuoti nusprendžia dar prieš eidami į rinkimų apygardą.

 

Rinkos tyrimų bendrovė „GfK CR Baltic“ spalio pradžioje atliko tyrima apie požiūrį į rinkimus, domėjimąsi politinių partijų programomis ir sprendimų, už ką balsuoti, priėmimą.

 

Tyrimo rezultatai parodė, kad visuomet rinkimuose dalyvauja pusė apklausoje dalyvavusių interneto vartotojų. Taip teigusių daugiau tarp vyresnio amžiaus respondentų. Trečdalis rinkimuose dalyvauja, jei jie nesikerta su kita jų veikla rinkimų dieną. Tik 7 proc. pripažino, kad niekada nedalyvauja rinkimuose.

 

60 proc. respondentų teigė, kad dalyvavimas rinkimuose – jų pilietinė pareiga.Tuo arpu ketvirtadalis mano, kad dalyvavimas rinkimuose neturi jokios įtakos politiniams sprendimams. Tačiau tik 7 proc. įsitikinę, kad jų balsas rinkimuose yra labai svarbus.

 

Internetinė apklausa atlikta spalio mėn., jos metu apklausta 1420 18–65 m. amžiaus respondentai.

 

Verslosavaite.lt

 

  

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: