VersloSavaite.lt   
2019 06 13, 11:38
30 proc. įmonių Lietuvoje samdytų daugiau darbuotojų, jei ne vėluojantys mokėjimai

Image
VersloSavaite.lt nuotr.
Beveik trečdaliui (30 proc.) Lietuvos įmonių operatyvesni skolininkų mokėjimai leistų samdyti daugiau darbuotojų. Nepaisant to, net 43 proc. bendrovių šalyje nesiima jokių priemonių, kad išvengtų vėluojančių mokėjimų ir neapmokamų skolų.

 

Tokius duomenis atskleidė Europoje pirmaujančios kreditų valdymo bendrovės „Intrum“ atliktas Europos mokėjimų tyrimas.

 

Svarbiausiomis vėluojančių mokėjimų priežastimis Lietuvoje įmonės įvardino finansinius skolininkų sunkumus (45 proc.) ir tyčinius vėlavimus (32 proc.). Dar 23 proc. juridinių asmenų kaip vieną pagrindinių vėluojančių mokėjimų priežasčių nurodė administracinę klientų nekompetenciją, o dešimtadalis – ginčus dėl pateiktų prekių ar suteiktų paslaugų.

reklama

 

Siekdamos apsisaugoti nuo vėluojančių mokėjimų ar neapmokamų skolų įmonės dažniausiai taiko išankstinio apmokėjimo praktiką (45 proc.), atlieka kliento mokumo praktiką (13 proc.) bei pasitelkia kreditų valdymo bendrovių ir skolų išieškotojų paslaugas (13 proc.). Palyginimui, Europoje klientų kreditingumą tikrina net 28 proc. įmonių, o išorinių kreditų ir skolų ekspertų paslaugas renkasi ketvirtadalis kompanijų.

 

Net 43 proc. įmonių Lietuvoje nesiima jokių priemonių, kurios padėtų apsisaugoti nuo vėluojančių mokėjimų ir nepadengiamų skolų. Tai yra 11 proc. daugiau nei vidutiniškai Europoje.

 

Tyrimo duomenimis, mokėjimai Lietuvoje vidutiniškai vėluoja 2 dienas. Lietuvos įmonės savo klientams sąskaitoms apmokėti vidutiniškai duoda 23 dienas. Tai yra vienas trumpiausių terminų visoje Europoje.

 

Verslosavaite.lt

 

 



 

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: