VersloSavaite.lt   
2018 04 11, 17:09
Auga baldų paklausa

Image
VersloSavaite.lt nuotr.
Statybų bendrovės teigia, kad Kaune ir jo priemiesčiuose naujų būstų statybos muša rekordus. Tuo tarpu savo namus įsirengiantys naujakuriai neapsieina be naujų baldų – išaugusias prekybos apimtis pajuto ir jų pardavėjai.

 

Nekilnojamojo turto projektus plėtojančios bendrovės „Centromera“ duomenimis  žymus statybų skaičiaus padidėjimas Kaune pastebimas nuo  2014 m., o nuo 2016 m. augimas sudaro apie 30 proc.

 

„Per paskutinius 3 metus Kaune daugiausiai parduodama 2–3 kambarių butų. Pirkėjus domina kompaktiški (46–59 kv. m.), butai su protingu išplanavimu. Todėl ir būsto erdvės yra planuojamos maksimaliai jas išnaudojant“, - sakė „Centromeros“  projektų vadovė Vaida Šidlauskienė.

 

reklama

Pasak jos, dėl tos pačios priežasties nemaža dalis būsto pirkėjų vis dažniau kreipiasi į specialistus dėl dizaino, išplanavimo, nes nori turėti individualiai suprojektuotą būstą su ergonomiškais, pritaikytais baldais. Tačiau didelė dalis naujakurių pirkėjų, puikiai prisitaiko pagal savo poreikius ir parduotuvėse pirkdami  jau pagamintus baldus, o ne gaminamus pagal specialų užsakymą.

 

Kaune įsikūrusio prekybos miestelio „Urmas“ marketingo vadovas Jonas Plenta pastebi, kad čia

šiuo metu veikia keliasdešimt baldų parduotuvių ir išparduotuvių.

 

„Panašus šio segmento prekybos vietų skaičius pas mus buvo tik NT pakilimo metais prieš 2008-2009 metų ekonominę krizę. Dabar, augant naujų būstų įsigijimams, auga ir naujų baldų poreikis, todėl didėja ir pasiūla“, - įžvalgomis dalijosi pašnekovas.

 

Keletą savo parduotuvių „Urme“ turinčios įmonės „Mato baldai“ mažmenos plėtros vadovė Laura Baubkuvienė sako, kad pastebi panašias augimo tendencijas kaip ir NT projektų plėtotojai.

 

„Žmonės aktyviai įsigyja naujus būstus. Jaunos šeimos perka savo pirmąjį būstą, šiek tiek vyresni – galbūt keičia būstą. Vienareikšmiškai svajonių namams visi ieško svajonių baldų. Taip pat pastebime tendenciją, kad būtent šiuo metu klientai tiesiog nori atsinaujinti namus turėdami tam tikrus baldus, kurie galbūt morališkai pasenę, ieško naujų sprendimų ir įvaizdžio savo namams“, - kalbėjo L. Baubkuvienė.

 

Verslosavaite.lt

 

  

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: