Image
 

„Mūsų įmonė teikia buhalterinės apskaitos paslaugas smulkiam ir vidutiniam verslui. Sparčiai augam ir ieškome naujų, efektyvių reklamos kanalų. Galbūt būtų verta išbandyti Linkedin?“, – klausia VersloSavaite.lt skaitytoja Nijolė.

Deiminta Noreikienė
 

„Nuolatos gaunu pasiūlymus pirkti Lietuvos įmonių duomenis. Pardavėjas gali parinkti pagal miestą ar veiklą, netgi siūlosi išsiųsti naujienlaiškį mūsų įmonės vardu. Ar tai geras būdas rasti naujų klientų?“, – klausia Verslosavaite.lt skaitytojas.

Image
 

Liudytojų teismui pateikiama informacija apie jiems žinomas administracinio nusižengimo, baudžiamojoje, civilinėje ar administracinėje byloje nagrinėjamas aplinkybes yra itin svarbi siekiant tinkamai nustatyti tiesą  – kiek įmanoma tiksliau atkurti nagrinėjamo praeities įvykio aplinkybes.

Image
 

Rugsėjo pabaigoje plačiai nuskambėjus žiniai apie vieno didžiausių pasaulyje kelionių organizatoriaus „Thomas Cook“ bankrotą, sunerimo daugelis oro linijų keleivių.

Karolis Rugys
 

Nuomavomės butą su sutartimi, buvome palikę depozitą. Gyvenome apie 3 metus, po visko  savininkė turėjo atiduoti 235 € depozitą, tačiau gavome tik 145 € ir 90 € liko skoloje. Kadangi nepavyksta susitarti, tai tapo principo reikalu, svarstau apie ją pranešti VMI. Ar gali VMI dėl kažkokių priežasčių prisikabinti prie mūsų pačių? Pasirašytą sutartį su savininke turime, klausia VersloSavaite.lt skaitytoja.

Image
 

Ar darbdavys turi papildomai susimokėti darbuotojui, kad šis tuo pat metu nedirbtų pas konkurentą? Tokį klausimą uždavė dar viena, visiškai nesena (š. m. vasario 12 d.) Lietuvos Aukščiausiojo Teismo praktika, aiškindama nekonkuravimo susitarimus.

Image
 

„Kokios verslo šakos yra perspektyviausios šių dienų Lietuvoje. Kitaip tariant domiuosi galimybe pradėti verslą, tad kur butu geriausia investuoti?“, – klausia Verslosavaite.lt skaitytojas. Konsultuoja „3VK“ verslo konsultantai Skirmantas Maulevičius  ir Antanas Sysas.

Image
 

„Komerciniams bankams sugriežtinus kreditavimo sąlygas ieškau alternatyvių verslo finansavimo galimybių. Kokie yra alternatyvūs verslo ir investicijų finansavimo šaltiniai?“, – klausia Verslosavaite.lt skaitytojas. Konsultuoja „3VK“, verslo konsultantai Skirmantas Maulevičius ir Antanas Sysas.

Image
 
Blogėjant ekonominei situacijai, pasigirsta vis daugiau ekonomikos ekspertų nuomonių ir rekomendacijų, kaip galima būtų sušvelninti tą „nusileidimą“.
Image
 
„Kaip būtų galima sumažinti išlaidas smarkiai brangstant energijos ištekliams“, – klausia Verslosavaite.lt skaitytojas. Atsako UAB FMĮ „Finhill“ finansų analitikas Vilius Kolelis.
Image
 
„Ar verta šiuo, ekonomikos sulėtėjimo, laikotarpiu vykdyti įmonių susijungimą“, - klausia Verslosavaite.lt skaitytojas. Atsako UAB FMĮ „Finhill“ finansų analitikas Vilius Kolelis.
Image
 

„Galvojame pradėti dirbti su viešaisiais ryšiais. Norėtume jūsų konsultacijos: į kokius kriterijus – kainą, vardą ar žinomumą – reikėtų atsižvelgti renkantis ryšių su visuomene agentūrą“, – klausia Verslosavaite.lt skaitytojas. Į klausimą atsako RsV agentūros „Promo Service“ vadovas Nerijus Budrys.

Image
 

„Ką turėtume daryti, kai ne pirmą kartą matome žiniasklaidoje purvą ant mūsų drebiančius savo konkurentus, kurių teiginiai laužti iš piršto?“, – klausia Verslosavaite.lt skaitytojas. Į klausimą atsako RsV agentūros „Promo Service“vadovas Gediminas Dūda.

Image
 

„Mes planuojame atleisti dalį darbuotojų, RsV agentūra siūlo paskelbti šią informaciją, tačiau mes nematome prasmės tai skelbti. Ką patartumėte Jūs?“, – klausia Verslosavaite.lt skaitytojas. Į klausimą atsako RsV agentūros „Promo Service“ vadovas Gediminas Dūda.

Image
 

„Norėčiau paklausti, kur dabar palankus metas investuoti į NT, kurio kainos, kaip skelbiama, yra dugne, ar į akcijas, kurios jau pradėjo kilti iš dugno? Ar tiesiog dar reikia palaukti, o gal yra geresnių investavimo šaltinių, ko nežinau?“, klausia Verslosavaite.lt skaitytojas. Į klausimą atsako finansų ir investavimo specialistas Rokas Lukošius, knygos „Investuotojo išpažintis“ autorius.

Image
 

„Kaip geriau pasielgti su turimais pinigais: padėti indėlį į banką ar nusipirkti valstybės obligacijų?“ – klausia Verslosavaite.lt skaitytojas. Į klausimą atsako finansų ir investavimo specialistas Rokas Lukošius, knygos „Investuotojo išpažintis“ autorius.

Image
 

„Dar investicinių čekių laikais gavau bendrovės akcijų, tačiau jos nekotiruojamos biržoje, ar galiu jas parduoti ir už kiek turėčiau parduoti?“, domisi Verslosavaite.lt skaitytojas. Konsultuoja finansų ir investavimo specialistas Rokas Lukošius, knygos „Investuotojo išpažintis“ autorius.

Image
 

„Sveiki, iškilo klausimas. E. parduotuvę atsidaryti licenzijos reikia? Kaip mokesčius mokėti? Nuo parduotos sumos ar mėn. mokestis yra?“, klausia Verslosavaite.lt skaitytojas. Konsultuoja IT bendrovės „Infoerdvė“ direktorius Tomas Būdelis.

Image
 

„Būtų įdomu sužinoti jūsų nuomonę, kodėl didelė e. komercijos portalų neuždirba pajamų? Kokių klaidų reikėtų vengti?“, klausia Verslosavaite.lt skaitytojas. Konsultuoja IT bendrovės „Infoerdvė“ direktorius Tomas Būdelis.

Tomas Būdelis
 

„Norėčiau sužinoti kokios dažniausiai pasitaikančios elektroninio verslo įmonių žlugimo priežastys ir kaip to išvengti?“, klausia Verslosavaite.lt skaitytojas. Konsultuoja IT bendrovės „Infoerdvė“ direktorius Tomas Būdelis.

Image
 

„Interneto forumuose daug kalbama apie backlink‘ us. Kas tai yra ir kokia nauda iš jų mano tinklalapiui?“, klausia Verslosavaite.lt skaitytojas. Konsultuoja IT įmonės „Optimalus verslas“ direktorius Roman Ustinovič.

Image
 

„Esu girdėjęs, kad interneto tinklalapį galima susikurti pačiam ir neturint programavimo žinių. Ar tai tiesa? Kiek girdėjau tai vyksta pačiam internete, patalpinama nemokamai ir t. t. Kokie pliusai / minusai?“, klausia Verslosavaite.lt skaitytojas. Konsultuoja IT bendrovės „Infoerdvė“ direktorius Tomas Būdelis.

Image
 

„Turime skelbimų portalą. Tačiau jo lankomumo skaičiai kol kas nedžiugina. Kaip žinia skelbimų puslapių Lietuvoje yra nemažai. Kaip galėtume pakelti tinklalapio lankomumą?“, klausia Verslosavaite.lt skaitytojas. Konsultuoja IT įmonės „Infoerdvė“ projektų vadovas Andrius Račkauskas.

Image
 

„Man 23 m. Nežinau ko noriu iš gyvenimo – mėtausi labai, o manau jau pats laikas butu suprasti ko noriu. O dabar ką bedaryčiau niekas nesiseka“, laiške psichologui rašo VersloSavaite.lt skaitytojas. Konsultuoja psichologė Lina Jundulaitė.

Lina Jundulaitė
 

„Nesuprantu, kas man darosi. Dėl savo bjauraus elgesio pradedu, net pati savęs neapkęsti. Tai jau trunka gan ilgai, daugiau nei 1 metai. Mano nuotaikų kaita labai didelė: vieną minutę aš linksma, galiu juokauti ir reikia menkiausio dalyko, kad pulčiau į isteriją, arba net nereikia nieko, kad imčiau lieti blogas emocijas. Kas man pasidarė? Ar tai pasikeitęs mano charakteris? Ar kažkokia depresija? Kur kreiptis?“, klausia VersloSavaite.lt skaitytoja. Konsultuoja psichologė Lina Jundulaitė.

Image
 

„Prieš metus išsiskyriau su draugu, kartu pragyvenome 2 metus, patyriau tiek psichologinį, tiek fizinį smurtą. Tačiau po metų jausmai jam atgijo, o pamilti naujojo draugo nesugebu. Ką daryti?“, klausia VersloSavaite.lt skaitytoja. Konsultuoja psichologė Lina Jundulaitė.

Image
 

„Žadu steigti individualią įmonę. Ar turėdamas individulią įmonę turėsiu visas socialines garantijas? Nes gali būti, kad kurį laiką neturėsiu pelno. Ar yra koks nors privalomas pastovus mokestis?“, – klausia Verslosavaite.lt skaitytojas Viktoras. Į klausimą atsako UAB „Management information“ direktorė Vida Čiuberkienė Kumpikienė.

Image
 

Ar įmonė turi darbuotoją – buhalterį, ar perka apskaitos paslaugas, abiem atvejais svarbu užsitikrinti, kad buhalteris dirbtų įmonės naudai. Įmonė moka pinigus už darbo atlikimą ar paslaugos suteikimą, todėl natūralu reikalauti kuo didesnės mokamų pinigų grąžos. Konsultuoja UAB „Management information“ direktorė Vida Čiuberkienė Kumpikienė.

Image
 

„Turiu individualią įmonę, kurios teikiamas paslaugas plečiame, todėl noriu ją perregistruoti į UAB. Ar visi mano įsipareigojimai partneriams (sutartys, mokestiniai klausimai) automatiškai perkeliami į UAB, jei tai nurodoma įstatuose? Gal prieš tai turiu pranešti apie pasikeitimus savo partneriams ir susitvarkyti sąskaitas, kad nė viena pusė nebūtų niekam skolinga? Kaip su ilgalaikėmis sutartimis?“, – klausia Verslosavaite.lt skaitytojas Valdas. Į klausimą atsako UAB „Management information“ direktorė Vida Čiuberkienė Kumpikienė.

reklama