VersloSavaite.lt   
2022 09 27, 10:49
Kaip išsirinkti stogą, kuris tarnautų daug metų?

Image
Stogas
Nesvarbu, ar statote nuo nulio, ar renkatės naują stogą esamam namui, daugybė medžiagų yra lengvai prieinamos ir vertos dėmesio. Tai asfalto, medžio ir kompozicinės čerpės, taip pat šiferio, betono ir molio plytelės. Stilius yra svarbus veiksnys, bet ne vienintelis, reikia atsižvelgti ir į kokybę, kainą.

 

Stogo dengimo terminija ir kaina

 

Kai kurios aplinkybės turės įtakos naujo stogo kainai. Medžiagos kaina yra atskaitos taškas, tačiau reikia atsižvelgti ir į kitus veiksnius. Viena iš jų yra esamo stogo būklė, jei pertvarkote namą – jei reikia nuimti senas medžiagas ir remontuoti laikančiąją konstrukciją, visa tai kainuos. Stogo forma yra dar vienas veiksnys. Dvišlaičio stogo plokštumose (pavyzdžiui, kaminuose, ventiliacijos vamzdžiuose ar stoglangiuose) yra nedaug arba visai nėra lūžių, stogo dengimas yra paprastas. Namo su keliais kaminais, besikertančiomis stogo linijomis susikirtimo taškai vadinami slėniais, bokšteliais, stoglangiais ar kitais elementais stogas kainuos žymiai brangiau.

Stogo dangos medžiagos

 

Ne kiekviena stogo medžiaga gali būti naudojama kiekvienam stogui. Plokščiam ar mažo nuolydžio stogui gali prireikti kitokio paviršiaus nei su didesniu nuolydžiu. Tokios medžiagos kaip šiferis ir čerpės yra labai sunkios, todėl daugelio namų konstrukcija yra netinkama apkrovai. Apsvarstykite šias parinktis, tada pasikalbėkite su dizaineriu ir gaukite darbo sąmatas. Asfaltinės čerpės dažniausiai naudojamos iš visų stogo medžiagų, tikriausiai todėl, kad yra pigiausias pasirinkimas ir reikalauja minimalių įgūdžių montuoti. Jis pagamintas iš stiklo pluošto terpės, kuri buvo impregnuota asfaltu ir padengta smėlio pavidalo granulių paviršiumi. Parduodamos dvi pagrindinės konfigūracijos: standartinis vieno storio variantas ir storesni, laminuoti gaminiai. Standartinis tipas kainuoja maždaug perpus pigiau, tačiau laminuotos čerpės yra patrauklios tekstūros ir tarnauja maždaug perpus ilgiau (paprastai 25 ar daugiau metų, palyginti su 15 metų ir daugiau). 

 

Mediena buvo pagrindinis pasirinkimas šimtmečius ir vis dar yra geras pasirinkimas, nors kai kuriose srityse priešgaisriniai kodeksai draudžia ją naudoti. Dažniausiai iš kedro, raudonmedžio ar pietinės pušies gontos yra pjautos arba skaldomos. Stogų gyvenimo trukmė yra 25 metai (kaip asfalto čerpės), tačiau kainuoja vidutiniškai dvigubai daugiau. Aliuminis, plienas, varis ir asfaltas bei švinas yra patvarūs ir brangūs stogų paviršiai. Švino ir vario/asfalto atmainos paprastai įrengiamos kaip čerpės, tačiau kitos gaminamos siūliniams stogams, kuriuos sudaro vertikalaus ilgio metalas, sujungiamas lydmetaliu.

 

Ar reikalingi apmušalai?

 

Kad ir kokį stogo dangos paviršių pasirinktumėte, jums tikriausiai prireiks apmušalų. Blykstės yra esminė visų išorės darbų dalis tiek ant stogo, tiek ant dailylentės. Blykstė yra metalinė (aliuminio arba vario, kartais švino) arba plastikinė plėvelė. Juostelėmis dengiamas tose vietose, kur ribojasi skirtingos medžiagos, pavyzdžiui, mūrinio kamino ir stogo čerpių sankirtoje, kur dailylentės remiasi langų rėmais ir pan. Norint, kad konstrukcija būtų nepralaidi vandeniui, būtinas geras glaistymo darbas, nes labiausiai tikėtina nuotėkio vieta yra ten, kur susiduria skirtingos medžiagos.

 

Nepriklausomai nuo stogo medžiagų pasirinkimo, kreivė turi būti taisyklinga ir lygiagreti stogo kraštams. Nuo vieno kampo iki kito jungtys turi būti išdėstytos laipsniškai, kad būtų išvengta nuotėkio.Išskyrus kai kuriuos stogus, kuriuose naudojama membrana, derva yra tingus įrankis, kurio nereikėtų naudoti naujam stogo paviršiui. Jei ieškote geriausios kokybės pasirinkite teisingai, daugiau informacijos ir stogų pasirinkimo rasite čia.

 

Užs. nr. 20220927-01