VersloSavaite.lt   
2017 09 25, 15:20
Vokietijos ir Baltijos šalių startuoliai keičiasi patirtimi

Image
VersloSavaite.lt nuotr.
Didžiausias dėmesys pirmą kartą Taline vykstančioje konferencijoje buvo skiriamas Vokietijos rinkai, kur Baltijos šalių startuoliai, ypač veikiantys ICT ir programavimo srityse, turi nemažą paklausą.

 

Šalia Estijos, Latvijos, Lietuvos ir Suomijos jaunų verslininkų konferencijoje dalyvavo ir aštuonios vokiečių startuolių įmonės  Nuo rugsėjo 18 d. šių įmonių verslo delegacijos keliavo po Baltijos šalis, kad Rygoje, Vilniuje ir Taline susitiktų su vietos verslo partneriais ir užmegztų su jais kontaktus.

 

„Beveik nei vienam sektoriui netinka vokiškas apibūdinimas „mažas, bet žymus“ labiau, nei startuolių rinkai Baltijos šalyse. Trys Šiaurės Europos šalys deda dideles pastangas, kad sukurtų puikią platformą jaunoms įmonėms ir inovatyvioms idėjoms bei nuolat tobulintų šių šalių startuolių ekosistemą“, – sako sako Florian Schröder, Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmų vadovas.

reklama

 

„Bet Vokietijoje yra daug galimybių jaunoms ir kūrybingoms įmonėms iš Baltijos šalių. Vokietija garsi savo stipria pramone, todėl svarbu suburti verslo įmones, kurti bendrą sąveiką ir ją išnaudoti.“

 

Tardamas sveikinimo kalbą, Estijos Respublikos ūkio ministro pavaduotojas Viljar Lubi pabrėžė bendrų politinių prielaidų svarbą sėkmingai jaunų įmonių veiklai. Estijos vyriausybė nuo pat nepriklausomybės atkūrimo rengiamuose įstatymuose prioritetą nuosekliai teikė skaitmenizacijos erai, todėl dabar gali pelnytai vadinti save „E. Estija“.

 

Vokietijos startuolių asociacijos vadovas Mirco Dragowski konferencijoje pristatė Vokietijos startuolių rinkos apžvalgą ir pateikė informacijos, kaip tarptautiniams startuoliams sekasi įžengti į Vokietijos rinką. „Abi pusės gali pasinaudoti tarpusavio patirtimi ir kurti naujas idėjas. Vokietija dar tik atranda Baltijos šalis. Todėl šis renginys ypatingai svarbus šiuo metu“, – teigė p. Dragowski.

 

Informaciją apie naujų įmonių steigimą Vokietijos rinkoje papildė parodų bendrovės „Deutsche Messe AG“, Hanoveryje organizuojančios vienas stambiausių pasaulyje pramonės ir informacinių technologijų parodas „CEBIT“ bei „Hannover Messe“, atstovė p. Jutta Jakobi. Ekspertų grupėse patirtimi dalinosi Herty Tammo, Wise Guys, Paulius Vertelka, Lietuvos IRT asociacijos „Infobalt“ atstovai ir „Prototron Fund“ generalinė direktorė Jana Pavlenkova. 

 

Konferencijoje dalyvavusios aštuonios Vokietijos startuolių įmonės pristatė save prezentacijose, kuriomis siekė geriau perteikti bendradarbiavimo galimybes. Penkių narių komisija, kurią sudarė ekspertų grupėse dalyvavę pranešėjai, Estijos įmonės „Mooncascade“ atstovas ir festivalio „sTARTUp“ atstovė, rinko įdomiausius  startuolius. Trečią vietą  ir du bilietus į“ sTARTUp“ festivalį Tartu mieste  laimėjo „MotorAi“. Antroji vieta ir du bilietai į „Latitude“ Taline atiteko „Applause“. Kvietimą dalyvauti startuolių konferencijoje Singapūre laimėjo „Delgate“.

 

Verslosavaite.lt

 

  

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: