VersloSavaite.lt   
2011 12 20, 18:40
Vilniaus picerijų tinkle – dešimtys tūkstančių litų atlyginimų „vokeliuose“

Image
Vokeliai
Dar pavasarį Mokesčių inspekcijos perspėtas, kad jo veikla kelia įtarimų, picerijos tinklo savininkas žadėjo ištaisyti trūkumus, tačiau dabar įkliuvo su įkalčiais – mokant atlyginimus „vokelyje“. 

 

Vilniaus apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Vilniaus AVMI) informuoja, kad bendradarbiaujant su Vilniaus apskrities Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) darbuotojais, vienoje Vilniaus picerijoje nustatytas atlyginimų „vokelyje“ mokėjimo faktas – padalinio vadovo kabinete rasti įvairiomis kupiūromis išdėlioti pinigai ir darbuotojų sąrašai su nurodytomis sumomis.

reklama

 

Operatyvūs patikrinimai vienu metu atlikti visame picerijų tinkle. „Vokelių“ mokėjimo vietoje rasta daugiau nei 25 tūkst. litų grynųjų pinigų, paruoštų mokėjimui. Netoliese aptikti ir neapskaitytų pajamų „registrai“. Šiuos sąrašus nuodugniai tyrinėja FNTT, pradėtas ikiteisminis tyrimas.

 

„Nemačiau jokios sutarties ir nežinau kokiu pagrindu esu įdarbintas. Negaliu pasakyti ar dirbu pilnu etatu ar ne“, - teigė picerijos darbuotojas.

 

Patikrinimo metu atsirado ir daugiau „vokelyje“ gaunamo atlyginimo liudytojų. Mažiausiai trys darbuotojai mokesčių inspektoriams tvirtino nežiną koks darbo užmokestis jiems rodomas įmonės apskaitoje. Vilniaus AVMI minėtoje picerijoje nustatė ir nelegaliai dirbančių darbuotojų.

Pažymima, kad patikrinimas picerijų tinkle atliktas ne atsitiktinai.

 

Dar šių metų gegužės mėnesį Vilniaus AVMI nustatė įmonę kaip rizikingą, su vadovu buvo pravestas pokalbis. Išklausęs mokesčių inspektorių išreikštų pastabų ir abejonių dėl įmonės veiklos skaidrumo, pastarasis žadėjo reaguoti ir ištaisyti galimus trūkumus. Minėtos įmonės vadovas Vilniaus AVMI inspektoriams pristatė raštišką įsakymo kopiją, kuria įsipareigojo darbo užmokestį savo darbuotojams pakelti 100 proc.

 

Pateikęs raštą, verslininkas mokesčių inspekcijai nustojo teikti deklaracijas apie išmokamą darbo užmokestį ir išskaičiuotus mokesčius. Vilniaus AVMI, nuolat stebėdama minėtos picerijos teikiamus rodiklius, atliko pakartotinę analizę bei priėmė sprendimą atlikti operatyvų patikrinimą.

Šiuo metu skaičiuojama valstybei padaryta žala – kiek bendrovė nuslėpė pajamų ir mokesčių.

 

Verslosavaite.lt

 

  

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: