VersloSavaite.lt   
2022 06 10, 10:25
Vestuviniai žiedai: keletas įdomių faktų ir prietarų

Image
Vestuviniai
Niekam ne paslaptis, kad vestuviniai žiedai yra vienas iš svarbiausių vestuvių ceremonijos dalių, be kurios negalėtume įsivaizduoti nei vienų vestuvių. Vestuvinis žiedas – tai santuokos simbolis, liudijantis dviejų žmonių meilę ir įsipareigojimą vienas kitam. Todėl vestuvinis žiedas yra toks svarbus ir jo pasirinkimui skiriamas toks didelis dėmesys.

 

Ketinantiems ieškoti vestuvinių žiedų, gali būti įdomu sužinoti keletą faktų apie šį ypatingą papuošalą, kuris lydės jus santuokinio gyvenimo kelyje.

 

Pirmieji vestuviniai žiedai

 

Ar galėjote įsivaizduoti, kad pirmieji istorijoje užfiksuoti faktai apie vestuvinius žiedus siekia net senovės Egipto laikus? Tuo metu žiedai buvo gaminami iš nendrių, šakelių, odos arba kaulų ir simbolizavo amžinybę bei amžiną meilę. Tačiau tuo laikotarpiu vestuviniai žiedai simbolizavimo ir Egipto panteono dievų – saulės ir mėnulio dievybes.

 

Vestuvinis žiedas ant kairės ir ant dešinės rankos

 

Vakarų pasaulyje visuotinai pripažįstama, kad vestuvinis žiedas turi būti mūvimas ant kairės rankos bevardžio piršto, tačiau Lietuvoje ir kai kuriose kitose šalyse vestuvinis žiedas mūvimas ant dešinės rankos bevardžio piršto. Ši tradicija atkeliavo iš senų laikų, kai buvo tikima, kad kairioji ranka neša nelaimę.

 

Kaip bebūtų, remiantis statistiniais duomenimis, beveik 70 % jaunavedžių porų vestuvinius žiedus mūvi ant kairiosios rankos bevardžio piršto. Turbūt klausiate, kodėl? Pasak istorikų, vestuvinius žiedus ant bevardžio piršto didžiojoje pasaulio dalyje žmonės nuo seno mūvi dėl „meilės venos“ (vena amoris). Senovėje buvo tikima, kad per šį pirštą eina vena, tiesiogiai susijungianti su širdimi. Dėl šio anuometinio įsitikinimo žmonės vestuvinį žiedą ėmė mūvėti ant kairiosios rankos bevardžio piršto, tokiu būdu tarsi „laikydami“ savo meilę arčiau širdies.

 

Vyriški vestuviniai žiedai

 

Šiandien įprasta, kad vestuvių ceremonijos metu nuotaka ir jaunikis apsikeičia vestuviniais žiedais. Tačiau ar žinojote, kad anuomet vestuvinį žiedą iš sutuoktinio gaudavo tik nuotaka? Trumpiau tariant, jaunikis vestuvinio žiedo negaudavo ir po vestuvių jo nemūvėdavo. Tradicija ir vyrams mūvėti vestuvinius žiedus atsirado tik Antrojo pasaulinio karo metais, kai vyrai buvo siunčiami į karą. Jų mūvimi vestuviniai žiedai primindavo jiems apie namuose likusias žmonas, todėl būdavo tarytum paguoda ir būdas nepamiršti dėl ko jie kovoja. Nuo tada po vestuvių vyrai taip pat pradėjo mūvėti vestuvinius žiedus.

 

Keli prietarai apie vestuvinius žiedus

 

Kadangi vestuviniai žiedai yra neatsiejami nuo amžinos meilės ir yra pagrindiniai santuokos simboliai, kurie mena labai seną istoriją, nenuostabu, kad vestuviniai žiedai yra neatsiejami ir nuo įvairių prietarų.

 

Nepaleiskite žiedo iš rankų

 

Jaunavedžiai dažnai baiminasi, kad apsikeisdami vestuviniais žiedais dėl jaudulio, kurį jie dažnai jaučia vestuvių ceremonijos metu, netyčia neišmestų žiedo ant žemės, todėl paprastai nemažai laiko praleidžia repetuodami apsikeitimą vestuviniais žiedais. Prietaringi žmonės tiki, kad jei per vestuvių ceremoniją vienam iš jaunavedžių iškris žiedas, tai bus ženklas, kad jų santuoka pasmerkta. Taigi, jei esate prietaringi, vestuvių ceremonijos metu tvirtai laikykite vestuvinį žiedą!

 

Jei niežti vestuvinio žiedo pirštą

 

Jei šiuo metu mūvite paprastą žiedą, niežtintis vestuvinio žiedo pirštas yra geras ženklas, kuris gali simbolizuoti, kad netrukus susižadėsite arba susituoksite. Todėl, jei ėmė niežėti šį pirštą, gali būti, kad neilgai trukus jums teks ruoštis jūsų laukiančioms vestuvėms! Žinoma, neprietaringi žmonės tokį niežtėjimą turėtų vertinti kaip odos jautrumą metalui, iš kurio pagamintas žiedas. Todėl kiekvienas gali pasirinkti tai, kuo iš tikrųjų norėtų tikėti, tačiau dėl individualių įsitikinimų vestuvinio žiedo svarba nesumažėja.

 

Užs. nr. 20220610-01

 



VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: