lrt.lt   
2010 10 20, 10:13
Sveikatos draudimo biudžete laukiama daugiau pajamų

Image
D. Kanapecko nuotr.
Seimas po pateikimo pritarė privalomojo sveikatos draudimo biudžeto projektui. Ši sritis kitąmet, planuojama, bene vienintelė gyvens sočiau – pajamų numatoma surinkti keliais procentais daugiau.

 

Tačiau politikai tikina, kad mokesčiai gyventojams neaugs, o lėšų į fondą bus surinkta daugiau dėl gerėjančios ekonomikos, didėsiančių atlyginimų ir surinktų gausesnių mokesčių, praneša LTV „Panorama“.

 

Planuojamas kitų metų privalomo sveikatos draudimo biudžetas tampriai susiūtas. Skylių, t.y. deficito, jame nenumatoma. Tačiau sveikatos apsaugos ministras pats kolegoms Seime jo pristatyti nepanoro.

 

„Noriu paklausti, kodėl ministras sėdi salėje ir biudžetą sveikatos pristatinėja ne ministras, nes taip dar nebuvo, kiek man tenka būti Seime“, – stebėjosi Darbo partijos frakcijos narė Violeta Graužinienė.

 

„Aš stoviu ne tribūnoje iš didelės pagarbos jums, kad į visus klausimus būtų gautas kvalifikuotas atsakymas iš žmogaus, kuris dirba sistemoje ne vienerius ir ne pusę, metų kaip aš“, – atsakė sveikatos apsaugos ministras Raimondas Šukys.

 

Viceministrės pristatytas sveikatos draudimo biudžetas, planuojama, kitąmet bus 4 proc. pilnesnis nei šiemet, į fondą tikimąsi surinkti virš 4 mlrd. litų.

 

„Jokios įmokos padidintos ir jokia papildoma našta gyventojams nėra uždėta, tiesiog planavimas turbūt atsižvelgia į gerėjančius ekonomikos rodiklius“, – teigė sveikatos apsaugos viceministrė Janina Kumpienė.

 

Pajamų laukiama daugiau dėl kitąmet numatomo didėsiančio darbo užmokesčio. Skaičiuojama, kad vienas dirbantysis sveikatos draudimo mokesčių sumokės 39 litų daugiau nei šiemet.

 

Daugiau į fondą atseikės ir valstybė už savo draudžiamus valstybės remiamus, socialines pašalpas gaunančius gyventojus.

 

Iš surinkto privalomojo sveikatos draudimo fondo liūto dalis atiteks sveikatos paslaugoms apmokėti. Finansavimas po kelis procentus didės visoms sritims, išskyrus valstybės remiamoms profilaktikos programoms. Ministerija tikina, kad prioritetinė onkologinių ir širdies bei kraujagyslių ligų profilaktika liks neliesta.

 

„Kada švietimo biudžetas praktiškai nedidėja, policijai nedidėja, kitoms sistemoms nedidėja, tai, manyčiau, lyginant su visais kitais biudžetais Privalomojo sveikatos draudimo fondo yra pagal šią ekonominę situaciją ir neblogas“, – mano Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkas Antanas Matulas.

 

Tačiau opozicijos atstovai kritikuoja, kad augsiantis biudžetas vis tiek bus švaistomas, nes sistema neveikia efektyviai.

 

„Pristatėm, prirenovavom ligoninių, pripirkom aparatūrų, dabar jas uždarinėjam, o paskui sakysim, kad neturim pinigų ir tom likusiom išlaikyti. Aš manau, kad toks biudžetas negali būti“, – savo nuomonę dėstė „darbietis“ Kęstutis Daukšys.

 

Po pateikimo parlamentarai sveikatos draudimo biudžetui pritarė.

 

 

 



VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: