VersloSavaite.lt   
2010 06 14, 17:17
Sulauksime daugiau turistų iš Izraelio

Image
Turistai
Pirmadienį ūkio ministras Dainius Kreivys ir Izraelio turizmo ministras Stasas Misezhnikovas pasirašė susitarimą dėl bendradarbiavimo turizmo srityje tarp Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Izraelio Valstybės Vyriausybės.

 

Pasirašytas susitarimas sudarys pagrindą turizmo srityje bendradarbiauti ne tik valstybės institucijoms, bet ir turizmo asociacijoms ar verslui, taip pat skatins turizmo srities studijų ir profesinio mokymo institucijų bendradarbiavimą, įskaitant ir personalo bei ekspertų mainus.

reklama

 

„Šiandien pasirašytas susitarimas padės stiprinti abiejų valstybių bendradarbiavimą turizmo srityje, taip pat ne tik prisidės prie turizmo srautų didinimo, bet ir padės geriau pažinti šalių gyvenimą, istoriją ir kultūrą“, – sakė ūkio ministras D. Kreivys.

 

Statistikos departamento duomenimis, 2009 metais Lietuvą aplankė apie 5 tūkst. turistų iš Izraelio, 2008 metais jų buvo beveik 6 tūkst. Vidutinė viešnagės trukmė 2,34 paros, todėl, ūkio ministro D. Kreivio nuomone, „minėto susitarimo pasirašymas turėtų prisidėti prie abiejų šalių turistinių srautų didinimo“.

 

Susitarimas taip pat skatins keitimąsi patirtimi ir informacija turizmo projektų plėtros bei su turizmu susijusių mokslinių tyrimų srityje.

 

2008 metais Lietuva pirmąkart dalyvavo Tel Avive vykusioje 14-oje tarptautinėje turizmo parodoje, kur ypatingo susidomėjimo sulaukė Lietuvos kurortai, sveikatingumo paslaugos ir kultūrinis paveldas.

 

Lietuva ir Izraelis yra Pasaulio turizmo organizacijos narės.

 

Ūkio ministras D. Kreivys taip pat susitiko su Izraelio pramonės ir prekybos ministru Binjaminu Ben-Eliezeru ir aptarė bendradarbiavimo galimybes biotechnologijų, švariųjų technologijų, tyrimų, IT srityse.

 

Vizito metu ministrą lydi dvidešimties Lietuvos IT verslininkų delegacija, su kuriais jis šiandien apsilankė tarptautinėje biotechnologijos ir medicininės įrangos parodoje „BIoMed“.

 

„BIoMed“ parodai šalies valdžia skiria daug dėmesio. Ją atidarė pats šalies prezidentas, ceremonijos metu buvo paminėta, kad parodoje lankosi verslininkų delegacija iš Lietuvos. Taigi mūsų šaliai rodomas išskirtinis dėmesys“, – pasakoja verslininkų misiją organizuojančios agentūros „Eksportuojančioji Lietuva“ generalinis direktorius Paulius Lukauskas. 

 

Statistikos departamento duomenimis, 2009 m. lietuviai į Izraelį eksportavo ir importavo už beveik tokią pačią sumą – po 30 mln. litų, daugiausiai eksportuota baldų, mažų buliukų, maisto produktų, o importuota – vaisių, riešutų, elektros įrenginių ir jų dalių, plastiko ir jo dirbinių. Lietuvos eksportas 2010 metų I ketvirtį sudarė 9,9 mln. litų ir, palyginti su tuo pačiu 2009 m. laikotarpiu, eksportas padidėjo 2,2 karto.

 

Didžiąją eksporto dalį sudarė gyvi galvijai, taip pat 4 kartus padidėjo maisto produktų ir apie 2 kartus medienos eksportas. Tiesioginės Izraelio investicijos Lietuvoje 2010 m. sausio 1 d. sudarė 56,3 mln. Lt.

 

Verslosavaite.lt

 

  
 

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: