VersloSavaite.lt   
2010 06 17, 12:50
Sėkmingai veikiančių Izraelio įmonių vadovai dalijosi patirtimi

Image
D.Kanapecko nuotr.
Trečiadienį ūkio ministras Dainius Kreivys vizito Izraelyje metu susitiko su reikšmingų Izraelio ekonomikai įmonių vadovais, lankėsi IBM tyrimų centre, susitiko su investicinės kompanijos „Granot Ventures“ ir pasaulinės elektromobilių gamintojos „Better Place“ vadovais.

 

Ministras taip pat lankėsi Techniono universiteto Elektros inžinerijos fakulteto Komunikacijos ir IT centre, gynybos pramonės bendrovėje „Elbit Systems“.

reklama

 

Ūkio ministras lankydamasis didžiausiame IBM tyrimų centre už JAV ribų pažymėjo, kad tokių įmonių investicijos kiekvienos šalies ekonomikai ir mokslui turi neginčijamai didelę įtaką. Svarbu, kad tokiuose centruose susijungia verslo ir mokslo potencialas ir sudaromos sąlygos kurti inovatyvius produktus, komercializuoti mokslinius tyrimus.

 

„Gegužės mėnesį pasirašytas Lietuvos Vyriausybės ir tarptautinės kompiuterių, technologijų ir IT korporacijos IBM ketinimų protokolas dėl bendro mokslinių tyrimų centro Lietuvoje steigimo yra neabejotinai didelis žingsnis link iškelto tikslo – 2020 metais tapti regiono inovacijų centru“, – sakė ūkio ministras.

 

„Tikiuosi, kad Lietuvoje kuriamas IBM mokslinių tyrimų centras ne kiek nenusileis aplankytam Izraelyje. Čia vykdomi sveikatos apsaugos, biotechnologijų, multimedijos, vadybos, technologijų optimizavimo ir kitų sričių projektai. Lietuvoje bus atliekami strateginių IBM sričių tyrimai: nanotechnologijų, gyvybės mokslų, sveikatos priežiūros inovacijų, taip pat intelektinės nuosavybės inovatyvios vadybos“, – kalbėjo ūkio ministras.

 

Vėliau ūkio ministras D. Kreivys aplankė Izraelio techninio profilio įmonių inkubatorių pradininkę įmonę „Granot Ventures“. Susitikimo su įmonės atstovais metu ūkio ministras D. Kreivys pažymėjo, kad ši įmonė Lietuvai galėtų būti puikiu pavyzdžiu, kaip remiant pradedančiuosius verslininkus, naudojant rizikos kapitalą ir jungiantis į klasterius galima plėtoti reikiamas proveržio kryptis.

 

„Granot Ventures“ – investicinė kompanija, įsteigta Izraelio Vyriausybės kaip inkubatorius. Įmonė neseniai buvo privatizuota, tačiau ir toliau glaudžiai bendradarbiauja su Vyriausybe, kuri prisiima dalį rizikos už „start-ups“ jų veiklos pradžioje, siekdama, kad šie būtų patrauklūs investuotojams. „Tai geras rizikos pasidalijimo tarp valstybinio ir privataus sektoriaus pavyzdys“, – sakė ūkio ministras.

 

Lankydamasis kompanijoje „Better Place“, kuri yra elektromobilių priežiūros ir jų efektyviam naudojimui reikalingos infrastruktūros kūrimo lyderė pasaulyje, ūkio ministras pažymėjo, kad alternatyvių transporto technologijų plėtra svarbi keliais aspektais. „Visu pirma tai energetinės nepriklausomybės garantas, antra – tai galimybė plėstis konkurencingai, moderniai ir inovacijomis pagristai pramonei, galinčiai suteikti darbo vietas ir padidinti šalies pramonės augimą“, – sakė ūkio ministras. Susitikime su įmonės „Better Place“ valdybos pirmininku ministras pakvietė įmonę investuoti ir įgyvendinti elektromobilių infrastruktūros projektus Lietuvoje.

 

Lietuva gegužės mėnesį prisijungė prie Jungtinės deklaracijos dėl elektra varomų transporto priemonių Europoje.

 

Vizito metu ministras taip pat lankėsi Techniono universiteto Elektros inžinerijos fakulteto Komunikacijos ir IT centre. Elektros inžinerijos fakultetas patenka tarp 15 geriausių pasaulyje, o visas Techniono universitetas – tarp 25 geriausių pasaulio techninio profilio universitetų. 2004 m. Techniono universiteto profesoriai gavo Nobelio premiją už biotechnologijos išradimus. Susitikime su Elektros inžinerijos fakulteto vadovu ministras aptarė studentų mainų galimybes dalyvauti ES ir kitose studentų mainų programose, taip pat aptarė inovatyvių technologijų perdavimo pramonei klausimus.

 

Verslosavaite.lt

 

  

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: