2008 04 08, 16:00
Mobiliuoju ryšiu Japonijoje jau perduodami ir kvapai

vs nuotr.Japonijos bendrovė „NTT Communications“ pradėjo paslaugos „Mobile Fragrance Communication“, suteikiančios galimybę mobiliojo ryšio vartotojams keistis kvapais, bandymus.

Šios paslaugos vartotojai iš pradžių turės iš specialios interneto svetainės ar iš kito abonento parsisiųsti specialų „kvapų grojaraštį“. Virtualus kvapas „materializuojamas“ telefonui infraraudonųjų spindulių ryšiu susisiekus su specialiu kompaktišku 16 cm dydžio įrenginiu, kuris iš pagrindinių sudedamųjų dalių sumaišo ir paskleidžia norimą aromatą.

„Kvapų generatoriaus“ veikimas bus susietas su atitinkama vaizdo ir garso medžiaga. Pavyzdžiui, galima kam nors pasiųsti rožių puokštės nuotrauką su savo sveikinimu. Gavus tokį sveikinimą „kvapų generatorius“ iškart paskleis rožių aromatą. Įvairius kvapus taip pat bus galima susieti su telefono skambučio melodijomis ar atskirų abonentų numeriais.

„NTT Communications“ rytoj pradės naujosios paslaugos bandymus, kuriuose dalyvaus 20 vyrų ir moterų. Pranešama, kad pirminiai bandymai truks 10 dienų.

www.balsas.ltVersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: