reklama

reklama

Justinas Gapšys, žurnalas „Investuok“   
2010 05 21, 12:20
Franšizės traukia investuotojų dėmesį

Image
Sxc.hu nuotr.
Žurnalo „Investuok” seminaruose nagrinėta, kaip galima pradėti nuosavą verslą naudojantis franšizės modeliu. Kur rasti informacijos apie parduodamas franšizes? Kokias paprastai klaidas daro įsigyjantys franšizes?

 

Lietuvos franšizės centro direktoriaus Severino Žilinskio teigimu, verslo vystymas naudojantis franšizės modeliu remiasi tuo, kad franšizės pirkėjas iš esmės įsigyja patirtį ir tokiu būdu sumažina savo verslo riziką.

reklama

 

„Tai yra teisės naudotis prekės ženklu įsigijimas, taip pat gaunant visą verslo sistemą – vadinamąjį „know how“ arba verslo patirtį. Šios dvi teisės yra perkamos už vienkartinį (ir) arba periodinį mokestį. Jei yra pinigų, ir reikia surasti, kur juos investuoti, tai franšizę vertiname kaip vieną iš investicinių instrumentų.

 

Vertinant šio instrumento rizikos lygį matyti, kad šis verslo modelis yra rizikingesnis nei platintojo ar pardavimo agento, tačiau mažiau rizikingas už bendros ar dukterinės įmonės veiklą“, – aiškina S. Žilinskis.

 

Investuotojai žiūri palankiai

 

„Nors į kavinių tinklą neinvestuočiau, tačiau apskritai franšizės man yra įdomu, nes ateinama su patikrintu verslo modeliu, kuris aiškiai veikia. Tai yra tik pliusas, nes jau yra ne tik verslo planas, bet ir visi įsipareigojimai, sutartys“, – tvirtino vienas iš „Verslo angelų fondo I“ valdytojų Algimantas Variakojis.

 

Lietuvos franšizės centro direktorius ir franšizės ekspertas Severinas Žilinskis papildė, kad investuotojai palankiai vertina netik pagal franšizę veiklą vystančius verslininkus, bet ir ją parduodančias kompanijas – vadinamuosius, franšizės davėjus.

 

Didesnis potencialas

 

„Frančizės davėjai yra dažnai labai geidžiami tarp investuotojų, nes jų plėtros potencialas yra didžiulis, prekės ženklas patikrintas, veikia verslo sistema, t. y. viskas, ko geidžia investuotojas“, – aiškino S. Žilinskis.

 

Norintiesiems dar daugiau sužinoti apie galimybes vystyti verslą pagal franšizės modelį S. Žilinskis užsiminė, kad kitąmet Lietuvoje turėtų įvykti ir pirmoji franšizių paroda.

 

 

 

  

Komentuoti
Vardas:
Komentaras:

Neburnok
Apsaugos kodas:* Code

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai:

 

reklama

apklausa

Ar per pastaruosius metus kilo jūsų darbo užmokestis?
 

reklama

reklama