VersloSavaite.lt   
2022 02 07, 11:42
Užimtumo tarnyba kviečia teikti paraiškas

Image
Foto
Siekiant mažinti nedarbą, socialinę atskirtį ir užtikrinti sklandžią kauniečių integraciją į darbo rinką, vasario 7–25 dienomis startuoja paraiškų priėmimas Užimtumo didinimo programoje.

 

Ketvirtus metus skaičiuojančiame projekte kviečiami dalyvauti laisvas darbo vietas siūlantys individualūs asmenys, įmonės ir kitos organizacijos. Patvirtintos dalyvių paraiškos bus finansuojamos iš valstybės lėšų.

 

Tikslas – mažinti nedarbą

 

„Užimtumo tarnybos duomenimis, praėjusiais metais vidutinis bedarbių procentas Kaune siekė apie 14,6 proc. Tai beveik 26 tūkst. gyventojų, kurie dėl vienų ar kitų priežasčių „iškrito“ iš darbo rinkos. Miesto pareiga – tiesti pagalbos ranką, spręsti kompleksines nedarbo problemas ir padėti žmonėms įsitvirtinti.

 

Jau ketvirtus metus kviečiame į Užimtumo didinimo programą. Per ją sukuriamos naujos darbo vietos, mažinama atskirtis, sudaromos sąlygos persikvalifikuoti, įsidarbinti bei užsidirbti. Praėję metai rezultatyvūs – kauniečiams sukurtos 126 darbo vietos. Tikimės, kad šiemet skaičiai bus dar didesni“, – kalbėjo Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Eglė Andriuškienė.

 

2018 metais startavusios Užimtumo didinimo programos tikslas – padėti gyventojams integruotis į darbo rinką ir joje išsilaikyti įgyjant reikalingus darbinius ar profesinius įgūdžius. Kasmet vykdoma iniciatyva kviečia miesto įstaigas, socialiai atsakingus verslus kurti darbo vietas labiausiai pažeidžiamiems visuomenės nariams, o ieškančiuosius darbo – įgyti arba atstatyti darbinius įgūdžius. Šiam tikslui šiemet numatyta skirti per 792 tūkst. eurų.

 

Darbo vietų su(si)kūrimas

 

Užimtumo didinimo programoje numatytos kelios priemonės, kuriomis siekiama padėti asmenims, ieškantiems darbo ar norintiems susikurti sau darbo vietą.

 

Įstaigos kviečiamos organizuoti laikinąjį užimtumą sukuriant bent sezonines darbo vietas (priemonė 9.1). Tai galėtų būti miesto teritorijoje esančių kraštovaizdžio, nekilnojamųjų turto vertybių, saugomų teritorijų, sporto ir turizmo objektų tvarkymo pagalbiniai darbai, vietinės reikšmės kelių ir gatvių priežiūra.

 

Užimtumo didinimo programa orientuota ir į fizinius asmenis, kurie siekia susikurti darbo vietą registruojant individualią veiklą, įsigyjant verslo liudijimą, steigiant mažąją bendriją ar kitos formos juridinį asmenį (9.2 priemonė).

Sėkminga gyventojų integracija į darbo rinką susijusi ir su kokybišku perkvalifikavimo, mokymų, profesinių ar kitų darbinių įgūdžių ir žinių didinimu (9.3 priemonė). Paraiškas į šią priemonę gali teikti Lietuvoje veikiantys darbdaviai – akcinės ir uždarosios akcinės bendrovės, mažosios bendrijos, individualios įmonės, viešosios įstaigos ir kitos, pelno nesiekiančios, organizacijos.

 

Paraiškų dėl dalyvavimo Užimtumo didinimo programoje laukiama iki vasario 25 dienos 15 val.

 

Paraiškų teikimas

 

Užpildyta paraiškos forma turi būti siunčiama paštu arba pristatoma į Kauno miesto savivaldybės administracijos Klientų aptarnavimo skyriaus Asmenų aptarnavimo poskyrį (Laisvės al. 96, 6 darbo vieta). Sėkmingai registracijai dokumentus būtina pateikti laiku ir tinkamu formatu.

 

Paraiška turi būti užpildyta kompiuteriu, lietuvių kalba, atspausdinta ir susegta į lengvai išardomus segtuvus. Dokumentai negali būti įrišti spiraliniu ar terminiu būdu, įdėti į įmautes. Visi paraiškos lapai turi būti sunumeruoti eilės tvarka. Ranka užpildytos paraiškos nebus priimamos.

 

Dokumentai pateikiami užklijuotame voke, ant kurio nurodomas pareiškėjo vardas ir pavardė ar įstaigos pavadinimas bei adresas. Ant paketo turi būti užrašas „Paraiška“, nurodytas pavadinimas „Užimtumo didinimo programa“ ir priemonė, į kurią pretenduojama (9.1, 9.2 arba 9.3).

 

Verslosavaite.lt

 

  

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: