TOP promo
 
Ingrida Juozeliūnaitė, VersloSavaite.lt   
2011 04 15, 16:39
Turtingiausio planetos žmogaus sėkmės paslaptis – pirkti, kai visi parduoda

Image
Carlosas Slimas
Carlosas Slimas – meksikiečių verslininkas, tituluojamas turtingiausiu planetos žmogumi. Jo turtas per praėjusius metus išaugo 20,5 mlrd. JAV dolerių ir šiuo metu siekia 74 mlrd. JAV dolerių.

 

Verslininkui priklauso „Telefonos de Mexico“ (Telmex), „Tecel“, „America Movil“ ir dar daugiau nei 200 kitų telekomunikacijų, bankininkystės, geležinkelių, viešbučių ir restoranų tinklų kompanijų.

reklama

 

C. Slimo turtai šiuo metu viršija ir „Microsoft“ įkūrėjo Billo Gateso, ir Berkshire Hathaway kompanijos vadovo Warreno Buffetto turtą.

 

Finansų mokėsi nuo ankstyvos vaikystės

 

Carloso tėvas Julianas Slimas Haddadas į Meksiką iš Libano imigravo 1902 metais, norėdamas išvengti privalomos karo tarnybos. Čia jis ėmėsi kurti nekilnojamo turto įmones, kurios tik gerokai vėliau buvo įvertintos milijonais.

 

Slimas vyresnysis skatino visus savo vaikus mokytis suprasti finansus. Kiekvienas iš jų turėjo po sąskaitų knygą, kurioje turėjo rašyti savo išlaidas. Mažasis Carlosas pasirodė ypač gabus skaičiams ir sulaukęs 12 metų jau pirko akcijas Meksikos banke.

 

Baigęs mokyklą, C. Slimas pasirinko civilinės inžinerijos studijas Autonominiame Nacionaliniame Meksikos universitete. Dar būdamas studentas pradėjo mokyti matematikos ir linijinio programavimo.

 

Po keleto metų C. Slimas įsitraukė į pirmąją savo verslo avantiūrą – akcijų maklerystę. Vėliau įkūrė savo kompaniją „Grupo Cargo“, kurios pavadinime sujungė savo žmonos Soumayos Domit Gemayel ir savo vardo pirmąsias raides.

 

Po tėvo mirties – kuklus gyvenimas

 

Po tėvo mirties visa auganti Slimų šeima iš pradžių gyveno kukliai. Tik vėliau pajamas, gautas iš tėvo firmų Carlosas pradėjo iš naujo investuoti į senų įmonių plėtrą ir naujų įsigijimą. Tačiau prireikė dviejų dešimtmečių kruopščiai ištyrinėti kompanijas, kurios, jo manymu, buvo neįvertintos, ir visiškai pakeisti jų valdymą.

 

C. Slimas taikė įvairius metodus, investavo į nekilnojamąjį turtą, paskui į kompanijų įrangą, vėliau į palūkanų gavimą. Jo kompanijų portfelis išaugo ir apėmė spausdintuvų, tabako ir mažmenines parduotuvių verslą.

 

Išgelbėjo „New York Times“

 

2008 metais C. Slimas nustebino pasaulį įsigydamas 6,4 proc. akcijų „New York Times“ kompanijoje, tuo metu išgyvenusioje sunkumus. Ši investicija buvo paskelbta viešai, o meksikiečių verslininko indėlis buvo įvertintas 27 mln. JAV dolerių.

 

Vėliau, pasaulinio nuosmukio metu, pajamų iš reklamos sumažėjimas „New York Times“ sukėlė dar didesnius nuostolius. Tada milijardierius suteikė kompanijai 250 mln. JAV dolerių paskolą. Šis įnašas ir C. Slimo pasiūlytas strateginio vadovavimo pakeitimas stabilizavo kompanijos finansinę būklę.

 

JAV būtų laikomas trilijonieriumi

 

Bendra C. Slimo turtų vertė yra beveik ekvivalenti 7 proc. Meksikos bendrojo vidaus produkto.

 

Kad iki šiol turtingiausiu pasaulio žmogumi laikytas Bilas Geitsas JAV ekonomikoje turėtų tokios pat vertės turtą, jis turėtų būti sukaupęs 909 bilijonus ir valdyti garsias „Alcoa“, „Phillip Morris“, „Sears“, „Best Buy“, „TGIFriday‘s“, „Dunkin‘ Donuts“, „Marriott“, „Citibank“ ir „JetBlue“ kompanijas.

 

Sėkmingo verslo formulė

 

C. Slimas dar savo karjeros pradžioje drąsiai laikėsi metodo – pirkti, kai visi parduoda (ang. „blood in the streets“). Tai jam padėjo įsigyti ir plėsti savo nekilnojamąjį turtą žymiai žemesnėmis kainomis. Finansinės sėkmės, kurią jis pasiekė, pradžia prasidėjo nuo nepelningų kompanijų paieškos. Vėliau jas kruopščiai pertvarkydamas verslininkas pasiekė, kad jos neštų naudą.

 

Meksikietis iš pradžių buvo kritikuojamas, kad po „Telmex“ kompanijos pirkimo greitai pakėlė telefono paslaugų kainą. Visgi jis pagerino vietinio ir tarptautinio ryšio, mobilaus ryšio ir interneto paslaugas bei pakoregavo telefono abonentų knygą.

 

Žemiškas milijardierius

 

Nuo pat vaikystės C. Slimas buvo mokomas gyventi paprastai ir taupiai. Jis vis dar yra įsikūręs tuose pačiuose kukliuose 6 miegamųjų namuose, kuriuose gyveno ir prieš tris dešimtmečius. Jo ankštas miegamasis yra Manheteno viešbučio numerio dydžio.

 

Verslininkas turi daugybę paprastam žmogui artimų silpnybių. Jis jaučia nenusakomą trauką beisbolui – ypač „New York Yankees“ komandai. Be to, nepaisant Meksikoje paplitusių pagrobimų, milijardierius pats važinėja į darbą.

 

Parengta pagal: achievement.org, theweek.com, topbusinessentrepreneurs.com, financial-inspiration.com

 

Verslosavaite.lt

 

  

Komentuoti
Vardas:
Komentaras:

Neburnok
Apsaugos kodas:* Code

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai:

 

reklama

apklausa

Ar per pastaruosius metus kilo jūsų darbo užmokestis?
 

reklama