VersloSavaite.lt   
2010 11 15, 10:55
30 proc. daugiau automobilių susidūrimų su laukiniais gyvūnais

Image
Eismas
Draudimo bendrovės „PZU Lietuva“ duomenimis, spalio – gruodžio mėnesiais dėl prasidėjusios gyvūnų migracijos 30 proc. padaugėja eismo įvykių dėl automobilių susidūrimų su laukiniais gyvūnais.

 

Draudikų skaičiavimais, vidutinė tokių įvykių žala transporto priemonei siekia 3,5 tūkst. litų. Lietuvos kelių policijos tarnyba per dešimt šių metų mėnesių užregistravo 823 automobilių susidūrimo su gyvūnais atvejus.

reklama

 

Pasak „PZU Lietuva“ Šiaulių žalų centro vadovo Gedimino Urbonavičiaus, daugiausia automobilių susidūrimų su laukiniais gyvūnais pasitaiko intensyviausio eismo vietose – magistraliniuose šalies keliuose. Dėl didelio automobilių greičio šiuose keliuose vykstantys susidūrimai yra patys sudėtingiausi. Krašto keliuose susidūrimų su gyvūnais tikimybė yra mažesnė dėl mažesnių transporto srautų ir mažesnio automobilių greičio.

 

Bendrovės duomenimis, daugiausiai susidūrimų su gyvūnais vyksta tamsiuoju paros metu – nuo 18 val. iki vidurnakčio.

 

Gyvūnai ieško tinkamų žiemojimui vietovių

 

Pasak Aplinkos ministerijos Gamtos apsaugos departamento Biologinės įvairovės skyriaus vedėjo Selemono Paltanavičiaus, gyvūnų aktyvumas ir migracija rudenį labiausiai padidėja, nes jie ieško tinkamų žiemojimui miško vietovių. Lietuvos keliuose į važiuojamąją dalį dažniausiai išbėga stirnos, šernai, pasitaiko nemažai elnių, briedžių ir smulkesnių gyvūnų – lapių, mangutų.

 

Pavojingiausi Lietuvos keliai dėl staiga iššokančių laukinių gyvūnų yra miškingesnio reljefo vietovėse – Kauno apskrityje, Rytų Lietuvoje, taip pat magistralėje Vilnius-Panevėžys ties Ukmerge.

 

„Sudėtingiausi tie atvejai, kai automobiliai susiduria su stambiais gyvūnais – stirnomis, briedžiais, elniais. Atsitrenkę į lengvąjį automobilį, jie neretai verčiasi per stogą, o kartais įgriūva ir į saloną. Tokiais atvejais kyla labai didelis pavojus automobilio keleiviams. Į kelią išbėgę mangutai ar lapės yra mažesni, susidūrimo atvejais jie krenta po automobilio kėbulu ir apgadina mašinos dugną“, – sako G. Urbonavičius.

 

Anot Aplinkos ministerijos eksperto S. Paltanavičiaus, daugelyje rizikingiausių vietų judriausi keliai jau yra aptverti apsauginėmis tvoromis. Jos sumažina susidūrimų su gyvūnais riziką, o  ir gyvūnai būna saugūs miške.

 

Verslosavaite.lt

 

 



 

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: