VersloSavaite.lt   
2023 07 27, 21:37
Tinkama dezinfekcija – apsauga nuo ligų

Image
Dezinfekcija
Dezinfekcija – tai ne kas kita, kaip efektyvus mikroorganizmų naikinimas ir epidermio nukenksminimas naudojant specialias dezinfekavimo priemones, dažniausiai turinčias alkoholio, kurio kaina prieinama visiems. Dezinfekcija užtrunka šiek tiek trumpiau nei tradicinis rankų plovimas muilu, nes tai vyksta nenaudojant tekančio vandens ir rankų sausinimo.

 

Korona viruso pandemija mus visus išmokė kruopščiai laikytis higienos taisyklių. Pagrindinis jų elementas yra reguliarus rankų plovimas bei dezinfekcija, kuri sumažina virusų pernešimo riziką, pvz., palietus užterštus daiktus. Labai svarbi rankų plovimo technika ir laikas, bei dezinfekavimo priemonės pasirinkimas, kurias turėtume pasirinkti šiai veiklai.

 

Dezinfekavimo priemonių pasirinkimas

 

Vienas iš geriausiai žinomų ir dažniausiai naudojamų alkoholių kaip dezinfekavimo priemonių yra etanolis ir izopropilo alkoholis. Jie pasižymi baktericidinėmis savybėmis prieš vegetatyvines bakterijų formas, turi virucidinių, tuberkuliocidinių ir fungicidinių savybių, tačiau neturi savybių, naikinančių bakterijų sporas. Šie veiksmai yra susiję su mikrobų baltymų denatūravimu veikiant alkoholiui. Remiantis tyrimais, alkoholiai pasižymi stipriausiomis savybėmis, kai jie yra derinami su vandeniu, o optimali alkoholių koncentracija turėtų būti nuo 60 iki 90%. Stipriausios savybės pasižymi 70% etanolio ir izopropilo alkoholio tirpalais.

 

Alkoholiais galima dezinfekuoti paviršius ir buitinę įrangą, taip pat naudojamą sveikatos centruose ar ligoninėse. Jie neturėtų būti naudojami chirurginiams instrumentams nukenksminti, nes nepašalina bakterijų sporų. Nerekomenduojama rankų dezinfekcijai naudoti etanolį dėl jo sausinančių savybių. Todėl alkoholio pagrindu pagamintame rankų dezinfekavimo priemone turi būti drėkinančių medžiagų. Etanolį taip pat galima naudoti, kai nėra kitų dezinfekavimo priemonių ar tekančio vandens.

Rankų dezinfekcijos instrukcijos

 

Rankų dezinfekcija reikalinga visur, kur yra didžiausia infekcijos rizika ir reikalaujama aukščiausio lygio higienos. Šios vietos daugiausia yra ligoninės, ypač operacinės ir gydymo patalpos; medicinos ir grožio salonai, taip pat kirpyklų, tatuiruočių ir auskarų vėrimo studijos. Taip pat reikia būti atsargiems, kai liečiasi su žmogaus oda, išskyromis ar krauju.

 

Sustabdykite bakterijų plitimą!

 

Geros ir sveikos rankos sumažina infekcijų skaičių pasaulyje. O remiantis statistika, kasmet pasaulyje ligoninėje užsikrečia apie 4 mln. Svarbu, kad kiekvienoje darbo vietoje ir namuose būtų rankų dezinfekcijos priemonės, kurios primins ir leis išsiugdyti teisingą švarių rankų įprotį.

 

Užs. nr. 20230727-01