VersloSavaite.lt   
2019 01 31, 10:35
Teismo sprendimo neįvykdęs vadovas gavo baudą

Image
Sxc.hu nuotr.
Vilniaus miesto apylinkės teismas skyrė beveik 500 Eur baudą V. M., kuris neišsiregistravo juridinių asmenų registre iš vadovo pareigų. Minėtam asmeniui buvo uždrausta eiti vadovo ar valdymo organo nario pareigas, nes jo vadovaujama bendrovė dalyvavo karteliniame susitarime.

 

V. M. buvo vienas iš trijų asmenų, kuriems Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) 2018 m. kovą apribojo teisę ketverius metus užimti vadovaujančias pareigas viešajame ar privačiame sektoriuje. Sankcijas karteliuose dalyvavusių įmonių direktoriams teismo prašė skirti Konkurencijos taryba.

 

Tyrimą atlikusi institucija pripažino bendroves „Baltic Transport Service“, „Convertus“ ir „Gedarta“ dalyvavus karteliuose viešuosiuose pirkimuose ir skyrė baudas. Nustatyta, kad prie vieno pavojingiausių konkurencijos teisės pažeidimų tiesiogiai prisidėjo ūkio subjektų vadovai, kurie susirašinėjo elektroniniais laiškais, derino komercinius pasiūlymus ir juos pateikdavo viešuosiuose pirkimuose.

reklama

 

Už tai, kad vadovai tiesiogiai prisidėjo prie kartelių sudarymo, jiems VAAT pirmą kartą šalies teismų praktikoje skyrė asmenines sankcijas.

 

Kadangi V. M. liko vadovauti bendrovei „Dvi linijos“ („Baltic Transport Service“ yra bankrutuojanti), Vilniaus miesto apylinkės teismas skyrė 498 Eur baudą už VAAT sprendimo nevykdymą. Nutartyje konstatuota, kad įmonės vadovui taikytinas aukštesnis protingumo, atidumo ir sąžiningumo elgesio standartas, tad jis turėjo pasidomėti savo teisiniu statusu įmonėje ir atleidimo iš pareigų procedūra.

 

Šis Vilniaus miesto apylinkės teismo sprendimas yra įsiteisėjęs.

 

Konkurencijos įstatymas numato, kad ūkio subjekto vadovui už prisidėjimą prie ūkio subjekto sudaryto draudžiamo konkurentų susitarimo ar piktnaudžiavimo dominuojančia padėtimi gali būti apribojama teisė nuo trejų iki penkerių metų eiti viešojo ir (arba) privataus juridinio asmens vadovo pareigas, būti viešojo ir (arba) privataus juridinio asmens kolegialaus priežiūros ir (arba) valdymo organo nariu. Papildomai taip pat gali būti skiriama bauda iki beveik 14,5 tūkst. eurų.

 

Verslosavaite.lt

 

  

Komentuoti
Vardas:
Komentaras:

Neburnok
Apsaugos kodas:* Code

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai:

 

reklama

apklausa

Ar per pastaruosius metus kilo jūsų darbo užmokestis?
 

reklama